Microsoft, Bu Sezon Bulut Oyunlarını Xbox Konsollarına Getirecek

blank
Microsoft, Bu Sezon Bulut Oyunlarını Xbox Konsollarına Getirecek

İçerik: Microsoft, Bu Sezon Bulut Oyunlarını Xbox Konsollarına Getirecek

Microsoft, Bu Sezon Bulut Oyunlarını Xbox Konsollarına Getirecek:

Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i mümkün olduğunca çok cihaza getirme planının bir sonraki aşamasına geçiyor ve bu, şimdiye kadarki en önemli adımlardan biri. Bu tatil sezonundan itibaren Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, Xbox Series X/S ve Xbox One konsollarında bulut oyunlarına erişebilecek.

Duyuruyu Gamescom vitrini sırasında yapan şirket, önce indirmenize gerek kalmadan 100’den fazla oyunu başlatabileceğinizi söyledi. Gelecekte bir noktada, Xbox One sahipleri Microsoft Flight Simulator gibi bazı Series X/S oyunlarını bulut üzerinden oynayabilir. Game Pass kitaplığında yanında bir bulut simgesi görürseniz, bir başlığın bulut oyunlarıyla uyumlu olduğunu anlarsınız. Microsoft, saniyede 60 kare hızında 1080p oyun oynamayı hedefliyor.

Xbox Cloud Gaming, telefonlarda, tabletlerde ve PC’de zaten mevcut. Microsoft ayrıca Xbox oyun akış çubuklarının yanı sıra bir akıllı TV bulut oyun uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu yaz şirket, Xbox One S tabanlı blade sunucularda hizmeti başlattıktan sonra bulut oyunlarını daha güçlü Xbox Series X donanımına geçirmeye başladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Bu Sezon Bulut Oyunlarını Xbox Konsollarına Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı

Oyunlara Harcanan Zaman Yüzde 69 Arttı: Türkiye’de oyun oynama süresi yüzde 69 arttı. Oyun harcamalarının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör