WhatsApp Yakında İlk Kez iPad Uygulamasını Yayınlayabilir

blank
WhatsApp Yakında İlk Kez iPad Uygulamasını Yayınlayabilir

İçerik: WhatsApp Yakında İlk Kez iPad Uygulamasını Yayınlayabilir

WhatsApp Yakında İlk Kez iPad Uygulamasını Yayınlayabilir:

WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme şemasının bir parçası, kullanıcıların hizmeti bir hesap için “ana” cihaz olarak bir telefonla kurması için bir gerekliliktir. Şirket, Temmuz ayında, bir akıllı telefona bağlantı gerektirmeden gerçek bir çoklu cihaz bağlantısını mümkün kılacak yeni nesil şifreleme üzerinde çalıştığını duyurdu. Bunun bir parçası olarak, WhatsApp ilk kez tamamen yerel bir iPad uygulaması planlıyor gibi görünüyor.

AppleInsider, bu hafta sonu yaklaşmakta olan WhatsApp özellikleri hakkında resmi olmayan bir ayrıntı kaynağı olan WABetaInfo hesabından birkaç tweet fark etti. Hesap, yaklaşan çoklu cihaz betasının bir parçası olarak, hem iPad hem de Android tabletlerin ilk kez bir WhatsApp hesabına “bağlı cihazlar” olarak kullanılabileceğini söylüyor. Takip eden bir tweet, bunun (bir web uygulaması yerine) yerel bir uygulama olacağını ve “bağımsız” çalışacağını (akıllı telefonunuz çevrimdışıysa çalışacağı gibi) iddia ediyor.

Bu uygulamanın ve entegrasyonun ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok; WABetaInfo hesabı, geliştirilme aşamasında olduğunu ve “gelecekteki bir güncelleme” ile yayınlanacağını söylüyor. Ancak iOS için WhatsApp beta sürümüne zaten sahipseniz, iPad sürümüne de erişebilirsiniz. Bir yandan, yıllardır WhatsApp kullanan pek çok kişi, uygulamanın tabletlerde bulunmamasına büyük olasılıkla alıştı – ancak çoklu cihaz desteği, WhatsApp’ın daha fazla cihazda çalışmasını sağlamak için mükemmel bir zaman gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Yakında İlk Kez iPad Uygulamasını Yayınlayabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör