Xiaomi, Mi Markasını Yavaş Yavaş Kullanımdan Kaldırıyor

blank
Xiaomi, Mi Markasını Yavaş Yavaş Kullanımdan Kaldırıyor

İçerik: Xiaomi, Mi Markasını Yavaş Yavaş Kullanımdan Kaldırıyor

Xiaomi, Mi Markasını Yavaş Yavaş Kullanımdan Kaldırıyor:

Çinli elektronik üreticisi Xiaomi, kısa süre önce Apple’ı geçerek dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu. Artık ürünlerinin yeterince tanınabilir olduğu ve ek markalaşmaya ihtiyaç duymadığı gerçeğine güveniyor. XDA Developers tarafından ilk olarak bildirildiği üzere şirket, önümüzdeki aylarda Xiaomi adını taşıması planlanan yeni ürünlerle “Mi” markasını aşamalı olarak kaldıracak.

Şirket sözcüsü Engadget’e, “2021 Q3’ten başlayarak, Xiaomi’nin ‘Mi’ ürün serisinin adı ‘Xiaomi’ olarak değiştirilecek” dedi. “Bu değişiklik, küresel marka varlığımızı birleştirecek ve marka ile ürünleri arasındaki algı farkını kapatacak.” Mi markası tamamen ortadan kalkmıyor. Şirketin Mi Home mağazaları ismini taşımaya devam edecek. Xiaomi ayrıca, bir sonraki telefon satın alımlarında tasarruf etmek isteyen tüketicileri hedefleyen Redmi cihazlarını satmaya devam edecek.

Aslında, Redmi markasının çok geçmeden daha fazla cihazda göründüğünü göreceğiz gibi görünüyor. Sözcü, “Ürün serisi adlandırma kuralı – Xiaomi ve Redmi – zaman içinde ekosistemimize ve IoT ürünlerimize de uygulanacak” dedi. Xiaomi’nin Mi adını emekliye ayırmayı planladığı ihtimali, bu ayın başlarında şirketin yeni Mix 4 telefonunda markalaşma olmadığında ortaya çıktı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Mi Markasını Yavaş Yavaş Kullanımdan Kaldırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör