Eski iPhone Modellerini Hızlandırmanın Yolu Bulundu

blank
Eski iPhone Modellerini Hızlandırmanın Yolu Bulundu

İçerik: Eski iPhone Modellerini Hızlandırmanın Yolu Bulundu

Eski iPhone Modellerini Hızlandırmanın Yolu Bulundu:

Apple, beklenmedik kapanmaları önlemek için pilleri eskidikçe eski iPhone telefonlarını yavaşlatır. Şirket bunu ilk yapmaya başladığında açıklamamıştı ve keşfedildiğinde büyük bir öfkeyle karşı karşıya kaldı. Daha sonra özür diledi, düşük fiyatlı pil değişimleri teklif etti ve kullanıcılara bu Performans Yönetimi özelliğinin kontrolünü verdi. Şimdi, bir rapor, kısmen Apple’ın Fransa’da iPhone yavaşlamaları nedeniyle kaybettiği dava nedeniyle, şirketin eski iPhone modellerinde, cihazın bölgesi ülkeye ayarlanmışsa Performans Yönetimini devre dışı bırakarak daha sorunsuz ve daha hızlı çalışmasını sağladığını iddia ediyor.

MyDrivers (Çince) tarafından hazırlanan rapora göre, iPhone 7 gibi daha eski iPhone modellerinin kullanıcıları, bölgeyi Fransa olarak değiştirdikten sonra performansın arttığını bildiriyordu. Yayın, aynı zamanda, pil sağlığını düşüren (yüzde 81) iPhone 7 modellerinde AnTuTu kıyaslama performansında bir sıçramayı tekrarlayabildi. Ancak, yüzde 100 pil sağlığına sahip yeni iPhone 12 Pro’da benzer bir test yapmak, rapora göre hiçbir fark yaratmadı, ancak artan performansı Performans Yönetiminin kaldırılmasıyla ilişkilendiriyor. Ancak, cihazın bölgesi değiştirildiğinde tüm bunların değişip değişmeyeceği kesin değil.

Bölgeleri değiştirmek yerine, eski modellerde performans artışı isteyen kullanıcıların Ayarlar’daki Pil bölümünden Performans Yönetimini kapatmalarını öneririz. Ancak bunun beklenmedik kapanmalara neden olabileceğini unutmayın.

Apple’ın iPhone yavaşlama uygulaması ilk olarak Aralık 2017’de ortaya çıktı ve şirket, bu hareketin uygulanma şekli için özür diledi, ancak eski telefonların yavaşlamasının yeni modellerin satışını teşvik etmek için bir manevra olduğunu reddetti. Ayrıca yedek pillerin fiyatını da düşürdü ve kullanıcıların pilin sağlığını görmesini sağlayan bir sistem getirdi.

Bir soruşturmanın ardından, Fransız rekabet gözlemcisi DGCCRF, Şubat 2020’de kullanıcılara cihazlarındaki yazılımı güncellemenin yavaş performansa neden olabileceğini bildirmediği için Apple’a 25 milyon Euro ara cezası verdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Eski iPhone Modellerini Hızlandırmanın Yolu Bulundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör