Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolar Harcayacak

blank
Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolar Harcayacak

İçerik: Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolar Harcayacak

Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolar Harcayacak:

Başkan Joe Biden ile bugün yaptıkları görüşmenin ardından Google ve Microsoft, önümüzdeki beş yıl içinde siber güvenlik alanındaki gelişmelere toplam 30 milyar dolar yatırım yapma sözü verdi. Google 10 milyar dolar taahhüt ederken, Microsoft 20 milyar dolar taahhüt etti.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Twitter’da yaptığı açıklamada, bu paranın 150 milyon dolarının Microsoft’un eğitim ağını genişletmek ve ABD devlet kurumlarının dijital güvenlik sistemlerini yükseltmesine yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi. Beyaz Saray, söz konusu yatırımı şu şekilde tanımladı: “Microsoft, güvenlik korumasını yükseltme konusunda federal, eyalet ve yerel yönetimlere yardımcı olmak için hemen 150 milyon dolarlık teknik hizmet sunacak ve topluluk kolejleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ortaklıkları genişletecek. siber güvenlik eğitimi.”

Bu arada Google, sıfır güven güvenlik modelini genişletmeye, yazılım tedarik zincirini güvenceye almaya, açık kaynak güvenliği oluşturmaya ve Amerikalılara daha fazla eğitim fırsatı sunmaya odaklanacak. Özellikle Google, önümüzdeki üç yıl içinde 100.000 Amerikalının siber güvenlik alanlarında Google Kariyer Sertifikaları kazanmasına yardımcı olacağını söyledi.

Bugün Başkan Biden, son SolarWinds saldırısı gibi tehditleri ve ABD’nin dijital sistemlerini nasıl daha iyi koruyabileceğini tartışmak için teknoloji şirketleri ve siber güvenlik düşünce liderleriyle bir araya geldi. Google ve Microsoft’un finansal desteğine ek olarak Apple, daha sıkı güvenlik adına yeni, yaygın tedarik zinciri protokolleri kuracak ve Amazon, dahili siber güvenlik eğitimini halka ücretsiz olarak sunacak. IBM, Girls Who Code ve Code.org gibi diğer kuruluşlar, siber güvenlik savunmasını devlet, toplum ve endüstri genelinde genişletme planları yaptı.

Bugünün Beyaz Saray siber güvenlik toplantısından gerçekte neyin sallanacağı belli değildi ve 30 milyar dolar (ve daha sonra bazıları) kesinlikle başlamak için kötü bir yer değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google ve Microsoft, Siber Güvenliğe 30 Milyar Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör