Instagram, İlgi Alanı Araması Özelliğini Test Ediyor

blank
Instagram, İlgi Alanı Araması Özelliğini Test Ediyor

İçerik: Instagram, İlgi Alanı Araması Özelliğini Test Ediyor

Instagram, İlgi Alanı araması Özelliğini Test Ediyor:

Instagram, arama işlevini daha sezgisel hale getirmek için çalışıyor. Uygulama, kullanıcıların hesap adları veya hashtag’ler yerine konulara göre içerik aramasına olanak tanıyan değişiklikleri deniyor.

Şimdiye kadar, Instagram’ın araması oldukça ilkeldi. Arama çubuğuna “yavru kedi” yazmak, örneğin belirli hesaplar veya hashtag’ler için sonuçları açar, ancak gerçekten yavru kedi içeriğini bulmak için farklı sayfalarda gezinmeniz gerekir. Ancak güncellemeyle birlikte, Instagram’da güncel içerik aramak, bu konuyla ilgili fotoğraf ve videolardan oluşan bir ızgara ile Pinterest’e daha çok benzeyecek.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Twitter’da yayınlanan bir videoda, “Dahili olarak ilgi alanı araması olarak adlandırdığımız şeyi deniyoruz” dedi. Yeni arama sonuçlarının “bir dizi konu ve bir dizi dil” için mevcut olduğunu ancak Instagram’ın bu özelliği “genişletmeye çalıştığını” da sözlerine ekledi. Şimdilik kullanıcılar, yanında büyüteç bulunan arama terimlerini arayarak yeni sonuçlara göz atabilirler.

Instagram, son aylarda arama özelliklerinde başka önemli güncellemeler de yaptı. Uygulama ayrıca, şirket ek ayrıntıları paylaşmasa da, kullanıcıların uygulama içi kamerayı kullanarak ürünleri bulmasını sağlayacak bir görsel arama özelliği üzerinde çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, İlgi Alanı Araması Özelliğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör