Microsoft, Office Uygulamasını Chromebook’larda Kullanmayabilir

blank
Microsoft, Office Uygulamasını Chromebook'larda Kullanmayabilir

İçerik: Microsoft, Office Uygulamasını Chromebook’larda Kullanmayabilir

Microsoft, Office Uygulamasını Chromebook’larda Kullanmayabilir:

Bir Chromebook’ta Microsoft Office’i kimlerin veya kaç kişinin kullandığından emin değiliz, ancak bu sizseniz, eski sürüm bir deneyim yaşarsınız. Microsoft yakında Chrome OS’de Android için Office uygulamasını kaldıracak, şirket Çarşamba günü Chromebook’lar Hakkında’ya onay verdi. Uygulama, 18 Eylül’de Google Play Store’dan ayrılacak ve bu noktada kullanıcıların web üzerinden Office.com veya Outlook.com üzerinden oturum açması gerekecek. 9to5Google’ın belirttiği gibi, Office uygulaması, Chrome OS’den kaybolsa bile Android telefonlarda kullanılabilecektir.

Web uygulaması aracılığıyla oturum açmak biraz zahmetli olsa da, Google’ın G Suite’inin yerel Google tarafından kontrol edilen platformunda neler yapabileceğinden bahsetmiyorum bile, Android uygulamasının şimdiye kadar sunduğundan açıkça daha düşük bir deneyim. Özellikle, web uygulamasının neredeyse hiç çevrimdışı erişim sağlamadığı konusunda uyarılmalıdır, bu, kullanıcıların Google Play Store sürümünde keyif aldığı bir şeydir.

Microsoft’un bu değişikliği neden yaptığı açık değil, ancak şirketin Chromebook’lar Hakkında başlıklı bir açıklamasında bu değişikliği “Chrome OS/Chromebook müşterileri için en optimize edilmiş deneyimi sağlama çabası” olarak tanımlaması dışında. Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Microsoft’un Chrome OS kullanıcılarına daha optimize bir deneyim sunduğunu ve açık web’i kucakladığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. İnsanlar Chrome OS’yi seviyor çünkü hızlı, güvenli ve basit bir bilgi işlem deneyimi sağlıyor ve onlara yardımcı oluyor. Çalışırken, ders çalışırken ve eğlenirken bağlantıda kalın.”

Microsoft’un amacı ne olursa olsun, bu, Chromebook kullanıcılarına, henüz denemedilerse G Suite’i denemeleri için başka bir neden sunacaktır. Veya hey, belki de Chromebook’larını bırakıp Android uygulamasını Windows 11’e indirecekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Office Uygulamasını Chromebook’larda Kullanmayabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör