12 Yaşında Bir Çocuk NFT’lerinden 290.000 £ Kazandı

blank
12 Yaşında Bir Çocuk NFT'lerinden 290.000 £ Kazandı

İçerik: 12 Yaşında Bir Çocuk NFT’lerinden 290.000 £ Kazandı

12 Yaşında Bir Çocuk NFT’lerinden 290.000 £ Kazandı:

Londra’dan 12 yaşındaki bir çocuk, Weird Whales adlı bir dizi pikselli sanat eseri oluşturduktan ve değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) sattıktan sonra okul tatillerinde yaklaşık 290.000 £ kazandı.

NFT’ler ile sanat eserleri, satın alınabilen ve satılabilen bir dijital sahiplik sertifikası oluşturmak için “tokenize edilebilir”.

Genellikle alıcıya gerçek sanat eserini veya telif hakkını vermezler.

Benyamin Ahmed, kazançlarını satıldıkları kripto para birimi olan Ethereum biçiminde tutuyor.

Bu, değerlerinin artabileceği veya düşebileceği anlamına gelir ve onları tuttuğu dijital cüzdan saldırıya uğrarsa veya tehlikeye girerse yetkililerden herhangi bir destek alınamaz.

Hiçbir zaman geleneksel bir banka hesabına sahip olmadı.
Benyamin’in sınıf arkadaşları, yüzme, badminton ve taekwondo ile birlikte keyif aldığı hobisi hakkında YouTube videoları çekmesine rağmen, yeni keşfedilen kripto servetinden henüz habersizler.

“Belki bu alana girmek isteyen diğer çocuklara tavsiyem, kendini kodlama yapmaya zorlama, belki akran baskısına maruz kaldığın için – tıpkı yemek yapmayı seviyormuş gibi yemek yap, dans etmeyi seviyorsan dans et, sadece elinizden gelenin en iyisini yapın” dedi.

Benyamin’in geleneksel finans alanında çalışan bir yazılım geliştiricisi olan babası Imran, Benyamin ve kardeşi Yousef’i beş ve altı yaşlarında kodlamaya başlamaları için teşvik etti.

Çocuklar, tavsiye ve yardım istemek için güçlü bir teknoloji uzmanları ağının avantajına sahip oldular – ama o onlarla son derece gurur duyuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 12 Yaşında Bir Çocuk NFT’lerinden 290.000 £ Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör