Apple Watch Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

blank
Apple Watch Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

İçerik: Apple Watch Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

Apple Watch Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı:

Pazar araştırma şirketi Counterpoint tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple Watch, 2021 yılının ikinci çeyreğinde Haziran ayında sona eren küresel akıllı saat gönderileri açısından liderliğini sürdürdü ve aktif kullanıcı tabanı şu anda 100 milyonu aştı. Akıllı saatlerin genel pazarının da, 100 doların altındaki modellere olan güçlü talep sayesinde, çeyrekte yıllık bazda yüzde 27 büyüdüğü bildiriliyor. Apple numero uno pozisyonunu korusa da, Samsung ve Garmin, üç aylık akıllı saat gönderilerinde yıldan yıla dikkate değer bir büyüme kaydetti.

Counterpoint, Apple’ın sevkiyatlar açısından liderliğini sürdürdüğünü, ancak pazar payının geçen yılın aynı çeyreğinde bildirilen yüzde 30,1’den ikinci çeyrekte yüzde 28’e düştüğünü söyledi. Düşüşün arkasında olduğu söylenen temel nedenlerden biri, son birkaç ayda Çinli ve Hintli markaların yarattığı “yoğunlaşan rekabet” oldu.

Pazar payındaki hafif düşüşe rağmen Apple Watch, kullanıcı tabanını ilk kez 100 milyonun üzerine çıkarmayı başardı. Bildirildiğine göre Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE, ikinci çeyrekte dünya çapında en çok satan akıllı saatler olurken, bunları Samsung Galaxy Watch Active 2, Apple Watch Series 3 ve Imoo Z6-4G izledi.

ABD, kullanıcı tabanının yarısından fazlasına katkıda bulunan Apple teklifi için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Counterpoint Kıdemli Analisti Sujeong Lim’e göre, Apple Watch’un birincil ürünün satışının doğrudan veya zımni bir sonucu olarak satılan ikincil bir ürünün birim sayısını esas olarak temsil eden ek oranı da yüzde 30’a yakındı.

Analist ayrıca Apple Watch liderliğini sürdürürken, 100 doların altındaki akıllı saat segmentinin yıllık yüzde 547 gibi büyük bir büyüme kaydettiğini belirtti.

Dünyanın en iyi beş akıllı saat markası arasında Samsung ve Garmin, yıllık olarak sırasıyla yüzde 43 ve yüzde 62 oranında önemli bir sevkiyat artışı gösterdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Oppo Yeni Telefonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Oppo Yeni Telefonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor: Oppo markası, uzun süredir katlanabilir akıllı telefonlar üretmek için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör