Çin, Uzayda 36 Uydudan Oluşan Takımyıldızı Oluşturacak

blank
Çin, Uzayda 36 Uydudan Oluşan Takımyıldızı Oluşturacak

İçerik: Çin, Uzayda 36 Uydudan Oluşan Takımyıldızı Oluşturacak

Çin, Uzayda 36 Uydudan Oluşan Takımyıldızı Oluşturacak:

Çin, doğal afetleri tahmin etmek ve kentsel acil durumları izlemek için bilgi toplamak için 36 düşük yörüngeli uydudan oluşan bir takımyıldız inşa etmek için bir proje başlattı. Tianjin Satcom Geohe Technologies Co., Ltd. B.C. tarafından üstlenilen proje, güney Çin’in Hainan Eyaletindeki Wenchang uzay aracı fırlatma merkezinde açıldı.

Kuzey Çin’in Tianjin Belediyesi merkezli teknoloji firmasının başkanı Guo Jianqiang, ilk uydunun uzaya fırlatılacağını ve Haziran 2022’de hizmete gireceğini söyledi. Takımyıldızı tamamlamak için 36 uydunun tamamı 2023 Mayıs ayı sonuna kadar fırlatılmış olacak. .

China Geological Survey yetkilisi Guo, uydu ağının, gözlemcilerin toprak kaymaları, çökmeler ve çökmeler gibi jeolojik felaketlerin olasılıklarını ölçmek için milimetre düzeyindeki jeolojik deformasyonları tanımlamasına yardımcı olacak yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlayacağını söyledi.

Guo, jeotehlike eğilimli alanlarda yer sensörleri tarafından yakalanan jeolojik araştırma ve izleme verileriyle birleştirilen uydu verilerinin, doğal afet tahmininin doğruluğunu ve zamanlamasını önemli ölçüde iyileştirebileceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Uzayda 36 Uydudan Oluşan Takımyıldızı Oluşturacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör