Google, Safari İçin Apple’a 15 Milyar Dolar Ödeyecek

blank
Google, Safari İçin Apple'a 15 Milyar Dolar Ödeyecek

İçerik: Google, Safari İçin Apple’a 15 Milyar Dolar Ödeyecek

Google, Safari İçin Apple’a 15 Milyar Dolar Ödeyecek:

Analistlere göre Google, 2021’de iPhone, iPad ve Mac’te varsayılan arama motoru olarak kalması için Apple’a 15 milyar dolar ödeyecek. Google’ı Safari tarayıcısında varsayılan arama motoru olarak tutmanın bedelinin bir kez daha yükseldiği ve bunun 2022’de daha da artabileceği söyleniyor. arama motorudur ve bu, Microsoft’tan daha fazla teklif vermeyi içerir.

Ped30 tarafından tespit edilen bir yatırımcı notuna göre Bernstein analistleri, 2020’de Google’ın Safari’nin varsayılan arama motoru olarak kalması için Apple’a yaptığı ödemenin 10 milyar dolar civarında olduğunu ve bunun önceki tahmin olan 8 milyar dolardan daha yüksek olduğunu belirtti. Şimdi, analistlere göre “Apple’ın halka açık başvuruları ve Google’ın TAC (trafik edinme maliyetleri) ödemelerinin aşağıdan yukarıya analizi”, 2021 mali yılı için (FY) Google’ın Apple’a yaklaşık 15 milyar dolar ödeyebileceğini ve bunun 9 milyar dolar katkıda bulunacağını gösteriyor. şirketin brüt kârına oranı.

Analistlerin ayrıca, Google’ın 22 mali yılı için Apple’a 18 milyar ila 20 milyar dolar arasında bir ödeme yapması gerekebileceğini göz önünde bulundurarak, arama devinin stratejisini yeniden gözden geçirebileceğine dikkat çektiler. Bu tür bir düzenlemede iki potansiyel risk olduğunu belirtiyorlar, muhtemelen yıllar sonra, ancak buna karşı bir karar varsa Apple’ın brüt karını yüzde 4 ila 5 oranında etkileyebilecek bir düzenleyici risk. İkincisi, Google, daha düşük bir ücret karşılığında şartlarını yeniden müzakere etmek veya ödemeyi tamamen durdurmak isteyebilir. Google’ın, Bing arama motoru Safari’nin varsayılan arama motoru olma potansiyel ikincisi olduğu için Microsoft’tan daha fazla teklif vermesi için Apple’a ödeme yapmaya devam etmesi muhtemeldir.

Apple ve Google’ın iOS cihazlarda arama motoruyla ilgili anlaşması geçmişte eleştirilerle karşılaşmıştı. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu, bu anlaşmanın Google’ın arama motoru pazarındaki rakipleri için “giriş ve genişleme önünde önemli bir engel” oluşturduğunu düşünüyor. Ayrıca, Apple’ın Google’ı ele geçirmek için kendi arama motorunu geliştirme çabalarını hızlandırdığı bildiriliyor. Bunu yapmak Apple’ın her yıl Google’dan aldığı ödemeyi kaçırmasına neden olabilirken, düzenlemelerin anlaşmayı engellemesi durumunda işleri basitleştirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Safari İçin Apple’a 15 Milyar Dolar Ödeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör