Snapchat, Görsel Aramayı Geliştirmek İçin Kamerasını Yükseltiyor

blank
Snapchat, Görsel Aramayı Geliştirmek İçin Kamerasını Yükseltiyor

İçerik: Snapchat, Görsel Aramayı Geliştirmek İçin Kamerasını Yükseltiyor

Snapchat, Görsel Aramayı Geliştirmek İçin Kamerasını Yükseltiyor:

Snapchat, görsel arama özelliklerini yükseltiyor ve bunları uygulamasının merkezine koyuyor. Uygulama şimdi, Mayıs ayında İş Ortağı Zirvesi etkinliği sırasında duyurduğu değişiklikleri kullanıma sunuyor. Güncellemeler arasında, artık doğrudan kameranın deklanşör düğmesinin altında bulunan “tarama” özelliğinin daha belirgin yerleşimi ve çevrenize göre lensler ve müzik önerecek yeni özellikler yer alıyor.

Snap, 2019’dan beri “tarama” adı verilen görsel aramayı deniyor. Bu özellik, Snapchat kullanıcılarının uygulama içi kamerayla bitkileri ve müzikleri tanımlamasına, matematik problemlerini çözmesine ve yiyecek ve şarap etiketlerini taramasına olanak tanıyor. Ancak şimdiye kadar, erişmek için birkaç ekstra dokunuş gerektiğinden bu işlevselliğin çoğu kolayca gözden kaçırıldı. Güncellemenin kullanıma sunulmasıyla birlikte, kamera her açıldığında “tarama” görünür.

Snapchat ayrıca, kamerayı giyim eşyalarına doğrultarak kıyafet alışverişi yapma yeteneği gibi, bu yılın başlarında önizlemesini yaptığı birkaç yeni özelliği de ekliyor. Ayrıca, çevrenize göre artırılmış gerçeklik lensleri ve müziğin bir kombinasyonunu önerecek Kamera Kısayolları da ekliyor. Örneğin, kamerayı evcil hayvanınıza doğrultmak, köpeklerle çalışmak için tasarlanmış AR lensleri ve klibinizle uyumlu müzik önerebilir.

Snap, bir süredir “tarama” yetenekleri üzerinde çalışıyor olsa da, şimdi özelliği çok daha belirgin hale getirmesi, şirket için ne kadar büyük bir öncelik olduğunun altını çiziyor. Snap ayrıca, çevrenizdekilere göre benzer şekilde lens önerebilen en son AR Gözlüklerine tarama yeteneklerini entegre etti (Gözlüklerin önceki sürümlerinden farklı olarak, en yenileri henüz satılık değil). Görsel arama, Snap’in TikTok ve Instagram gibi rakipleriyle yaratıcı yetenekler için rekabet etmesine de yardımcı olur (kendi görsel arama özelliği üzerinde de çalışıyor). Şirket, The Verge’e, insanların diğer kullanıcıların kliplerini taklit etmelerini kolaylaştırmak için Spotlight’a kamera kısayolları eklemeye çalıştığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat, Görsel Aramayı Geliştirmek İçin Kamerasını Yükseltiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör