Yeni Dell Alienware Oyun Bilgisayarları Piyasaya Sürüldü

blank
Yeni Dell Alienware Oyun Bilgisayarları Piyasaya Sürüldü

İçerik: Yeni Dell Alienware Oyun Bilgisayarları Piyasaya Sürüldü

Yeni Dell Alienware Oyun Bilgisayarları Piyasaya Sürüldü:

Dell, Alienware ve G serisi serileri altında yeni oyun dizüstü bilgisayarlarının yanı sıra iki yeni XPS makinesini piyasaya sürdü. Alienware serisinde yeni Alienware x15 R1 ve Alienware x17 R1, piyasaya sürüldü; XPS 15 ve XPS 17, XPS serisinde ve Dell G15 G serisinde tanıtıldı. Alienware X-Serisi, en yeni Legend 2.0 evrimsel tasarımı ile gelişmiş Cryo-Tech soğutma teknolojisine sahiptir. Öte yandan yeni Dell G15, Intel 11. Nesil ve AMD Ryzen 5000 serisi işlemciler arasından seçim yapma seçeneği sunuyor. Dell XPS 15, 11. Nesil Intel Core i9H işlemcilerle birlikte gelirken, XPS 17, 11. Nesil Intel Core i9K işlemcilerle birlikte gelir.

Dell Alienware x15 teknik özellikleri
Alienware x15, Element 31 adlı bir termal arayüz malzemesi kullanarak diğer oyun dizüstü bilgisayarlarına göre termal dirençte yüzde 25’e kadar iyileştirme sağladığı iddia edilen tescilli Alienware Cryo-Tech ile birlikte gelir. uzun oyun saatleri sırasında performansı artırmada. Alienware x15, şirketin “Dark Core” kasasıyla gelen Legend 2.0 tasarım kimliği kullanılarak oluşturulmuştur.

Alienware x15, 1080p çözünürlüğe ve 360Hz yenileme hızına sahip 15,6 inç ekrana sahiptir. En çok Nvidia GeForce RTX 3080 GPU (8 GB ayrılmış GDDR6 bellek) ve 32 GB’a kadar DDR4 RAM ile eşleştirilmiş Intel Core i9-11900H CPU vardır. Dizüstü bilgisayarın 1 TB’a kadar depolama alanı vardır.

Oyun dizüstü bilgisayarı, 240 W güç adaptörüyle eşleştirilmiş 87 Whr pil içerir. Alienware x15 R1 ayrıca biyometrik oturum açma için Windows Hello IR kamerayı içeren yapılandırmalarda gelir. Ayrıca USB Type-C ve USB-A bağlantı noktalarının yanı sıra birlikte verilen USB Type-C-Ethernet adaptörü de dahil olmak üzere bir dizi bağlantı seçeneğine sahip olacaksınız.

Dell Alienware x17 teknik özellikleri
Alienware x17 R1, tıpkı x15 gibi, termal yönetim için Element 31 ve genişletilmiş performans için Hiper Verimli Voltaj Düzenlemesi gibi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, 1080p çözünürlük / 360Hz yenileme hızı ile daha büyük, 17,3 inç ekran sunuyor. Dizüstü bilgisayar, Nvidia GeForce RTX 3080 GPU (16 GB GDDR6 bellek) ve 32 GB’a kadar DDR4 RAM ile eşleştirilmiş Intel Core i9-11980HK CPU’ya kadar çalışır. Ayrıca 1 TB dahili depolama ile birlikte gelir. Alienware x17 R1, x15 ile aynı bağlantı seçeneklerine sahiptir, ancak daha büyük makinede USB bağlantı noktalarına ek olarak yerleşik bir Ethernet bağlantı noktası bulunur. İsteğe bağlı bir Cherry MX mekanik klavye de mevcuttur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Dell Alienware Oyun Bilgisayarları Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör