YouTube, Yanlış COVID-19 Bilgisi İçeren 1 Milyon Videoyu Kaldırdı

blank
YouTube, Yanlış COVID-19 Bilgisi İçeren 1 Milyon Videoyu Kaldırdı

İçerik: YouTube, Yanlış COVID-19 Bilgisi İçeren 1 Milyon Videoyu Kaldırdı

YouTube, Yanlış COVID-19 Bilgisi İçeren 1 Milyon Videoyu Kaldırdı:

YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu Neal Mahon’a göre YouTube, Şubat 2020’den bu yana tehlikeli COVID-19 yanlış bilgileri nedeniyle 1 milyon videoyu kaldırdı.

Mahon, şirketin nasıl yaklaştığını özetleyen bir blog gönderisinde istatistiği paylaştı. platformunda yanlış bilgi. “Yanlış bilgi marjinalden ana akıma geçti” diye yazdı. “Artık Holokost inkarcılarının veya 9-11 gerçeği söyleyenlerin mühürlenmiş dünyalarında yer almıyor, şimdi toplumun her yönüne yayılıyor, bazen toplulukları müthiş bir hızla yırtıyor.”

Aynı zamanda, Youtube yöneticisi “kötü içeriğin” toplam YouTube içeriğinin yalnızca küçük bir yüzdesini oluşturduğunu savundu. Mahon, “Kötü içerik, YouTube’daki milyarlarca videonun yalnızca küçük bir yüzdesini temsil ediyor (toplam görüntülemelerin yaklaşık %0,16-,18’inin politikalarımızı ihlal eden içerik olduğu ortaya çıkıyor),” diye yazdı. YouTube’un her çeyrekte yaklaşık 10 milyon videoyu kaldırdığını ve bunların çoğunluğunun 10 görüntülemeye bile ulaşmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook geçtiğimiz günlerde platformundaki içerik hakkında benzer bir tartışma yaptı. Sosyal ağ, geçen hafta en popüler gönderilerin memler ve siyasi olmayan diğer içerikler olduğunu iddia eden bir rapor yayınladı. Ayrıca, COVID-19 ve aşı ile ilgili yanlış bilgilendirme konusundaki eleştirileriyle karşı karşıya kalan şirket, aşı yanlış bilgilerinin çoğu kullanıcının gördüğü içeriği temsil etmediğini savundu.

Hem Facebook hem de YouTube, pandemi sırasında sağlıkla ilgili yanlış bilgilerle ilgili politikaları nedeniyle özel incelemeye tabi tutuldu. Her iki platformun da bir milyardan fazla kullanıcısı var, bu da içeriğin küçük bir bölümünün bile geniş kapsamlı bir etkiye sahip olabileceği anlamına geliyor. Ve her iki platform da şimdiye kadar aşı ve sağlıkla ilgili yanlış bilgilerin nasıl yayıldığı veya kaç kullanıcının bununla karşılaştığıyla ilgili ayrıntıları açıklamayı reddetti. Mahon ayrıca yanlış bilgileri ortadan kaldırmanın şirketin yaklaşımının yalnızca bir yönü olduğunu söyledi. YouTube ayrıca “güvenilir kaynaklardan gelen bilgileri toplamak ve zararlı yanlış bilgiler içeren videoların yayılmasını azaltmak” üzerinde çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Yanlış COVID-19 Bilgisi İçeren 1 Milyon Videoyu Kaldırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör