Amazon Şimdi Al-Sonra Öde Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

blank
Amazon Şimdi Al-Sonra Öde Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Amazon Şimdi Al-Sonra Öde Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

Amazon Şimdi Al-Sonra Öde Seçeneği Üzerinde Çalışıyor:

Amazon şimdi al-sonra öde modeline geçiyor. Şirket, BNPL alanında önemli bir oyuncu olan Affirm ile bir ortaklık duyurdu. Yakında, kasada müşteriler 50 ABD Doları veya daha fazla alışverişlerinde aylık taksitler halinde ödeme seçeneğini görecekler. Bir açıklamada şirketler, özelliği “belirli müşteriler” ile test etmeye başladıklarını söyledi. Bu seçeneği erken veya hangi pazarlarda kaç kişinin görebileceği belli değil. Şirketler, bu özelliğin ne zaman daha geniş çapta kullanıma sunulacağını da söylemedi.

Finansal şartlarla ilgili olarak şirketler, yaptıkları açıklamada, “Her zaman olduğu gibi, Affirm’i seçerken tüketicilerden herhangi bir gecikme veya gizli ücret alınmayacak” sözünü veriyorlar. Bir Amazon sözcüsü, müşterilerin ödeme sırasında yumuşak bir kredi kontrolünü kabul etmesi gerektiğini bir e-postada Engadget’a söyledi. Sunulan finansal koşulların hem kişinin kredi geçmişine hem de satın alma fiyatına bağlı olduğunu söyledi. Müşteriye ve sipariş değerine bağlı olarak, %0 ila %30 APR arasında değişen faiz oranıyla üç ila 48 aylık bir ödeme planı sunulabilir.

Bir Affirm sözcüsü, bir e-postaya, tüketicilerin bu kredilerle ilgili olarak ödedikleri faiz ne olursa olsun, bu oranları peşinen kabul ettiklerini ve bu faizin bir araya gelmediğini ekledi.

Hareket Amazon için mantıklı ve muhtemelen gecikmiş bir hamle. CNBC, Affirm’in Walmart da dahil olmak üzere 12.000’den fazla perakendeciye hizmet verdiğini belirtti. Kısa süre önce de Square, bu büyüyen alandaki bir başka dev olan Afterpay’i satın almak için 29 milyar dolar ödedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon Şimdi Al-Sonra Öde Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör