Eski iPhone Modellerinizi Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz

blank
Eski iPhone Modellerinizi Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz

İçerik: Eski iPhone Modellerinizi Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz

Eski iPhone Modellerinizi Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz:

Apple, beklenmedik kapanmaları önlemek için pilleri eskidikçe eski iPhone telefonlarını yavaşlatır. Şirket bunu ilk yapmaya başladığında açıklamamıştı ve keşfedildiğinde büyük bir öfkeyle karşı karşıya kaldı. Daha sonra özür diledi, düşük fiyatlı pil değişimleri teklif etti ve kullanıcılara bu Performans Yönetimi özelliğinin kontrolünü verdi. Şimdi, bir rapor, kısmen Apple’ın Fransa’da iPhone yavaşlamaları nedeniyle kaybettiği dava nedeniyle, şirketin eski iPhone modellerinde, cihazın bölgesi ülkeye ayarlanmışsa Performans Yönetimini devre dışı bırakarak daha sorunsuz ve daha hızlı çalışmasını sağladığını iddia ediyor.

MyDrivers (Çince) tarafından hazırlanan rapora göre, iPhone 7 gibi daha eski iPhone modellerinin kullanıcıları, bölgeyi Fransa olarak değiştirdikten sonra performans artışı bildiriyordu. Yayın, aynı zamanda, pil sağlığını düşüren (yüzde 81) iPhone 7 modellerinde AnTuTu kıyaslama performansında bir sıçramayı tekrarlayabildi. Ancak, yüzde 100 pil sağlığına sahip yeni iPhone 12 Pro’da benzer bir test yapmak, rapora göre hiçbir fark yaratmadı, ancak artan performansı Performans Yönetiminin kaldırılmasıyla ilişkilendiriyor. Ancak, cihazın bölgesi değiştirildiğinde tüm bunların değişip değişmeyeceği kesin değil.

Bölgeleri değiştirmek yerine, eski modellerde performans artışı isteyen kullanıcıların Ayarlar’daki Pil bölümünden Performans Yönetimini kapatmalarını öneririz. Ancak bunun beklenmedik kapanmalara neden olabileceğini unutmayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Eski iPhone Modellerinizi Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör