Microsoft, Eski Bilgisayarlara Windows 11 Güncellemesi Sunmayacak

blank
Microsoft, Eski Bilgisayarlara Windows 11 Güncellemesi Sunmayacak

İçerik: Microsoft, Eski Bilgisayarlara Windows 11 Güncellemesi Sunmayacak

Microsoft, Eski Bilgisayarlara Windows 11 Güncellemesi Sunmayacak:

Microsoft, Windows 11’i eski işlemcilere sahip bilgisayarlara yüklemenize izin verebilir, ancak bu, daha yeni makinelerde bulacağınız tüm deneyimi elde edeceğiniz anlamına gelmez. Şirket, The Verge’e, desteklenmeyen CPU’lara sahip bilgisayarların Windows 11 güncellemelerini almaya ‘hak sahibi olmadığını’ ve hatta sürücü veya güvenlik yükseltmeleri alamayabileceğini söyledi. Başka bir deyişle, sisteminizi güvende tutmak için daha yeni donanımlar almanız gerekebilir.

Şirkete daha fazla yorum yapıp yapamayacağını sorduk, ancak The Verge daha fazla ayrıntı istediğinde ayrıntı vermeyi reddetti. Daha önce, işletmelerin yeni platformu test etmelerine yardımcı olmak için insanların Windows 11 ISO’larını eski CPU’lara yüklemesine izin vereceğini söyledi.

Bu tamamen beklenmedik bir hareket olmazdı. Microsoft, desteklenmeyen donanımlar için güncellemeler sunarsa yasal bir sorunla karşı karşıya kalabilir – PC’nizi bir yamayla kaplama riskini almak istemeyebilir veya teknik desteğin garantili olduğuna inanmanıza neden olabilir. Bu yaklaşım, şirket meraklılarının (yamalara güvenmek yerine yeni ISO görüntüleri yükleyebilen) uyumluluğunu genişletmeden ve başka baş ağrıları yaratmadan sağlar.

Yine de Windows 11’de daha düşük bir puan alacaksınız ve Microsoft’un temel mesajının bozulmadan kaldığı açık. Şirket, bir PC yükseltmesini haklı kılana kadar beklemek zorunda kalsanız bile, Windows 11 ile nispeten yeni bir bilgisayar kullanmanızı istiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Eski Bilgisayarlara Windows 11 Güncellemesi Sunmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör