Yakında Sanal Gerçeklikte Uzayı Deneyimleyebilirsiniz

blank
Yakında Sanal Gerçeklikte Uzayı Deneyimleyebilirsiniz

İçerik: Yakında Sanal Gerçeklikte Uzayı Deneyimleyebilirsiniz

Yakında Sanal Gerçeklikte Uzayı Deneyimleyebilirsiniz:

Çoğumuz asla uzayı ziyaret edemeyecek, uzay yürüyüşü yapmanın nasıl bir şey olduğunu çok daha az deneyimleyemeyeceğiz. Gezegenimizin atmosferinin ötesine – ya da en azından bu civarda bir yere – bir yolculuk için para ödeyebilen milyarderler bile sadece uzay gemilerinden bakabilirler. Bununla birlikte, sürükleyici dizi Space Explorers: The ISS Experience’ın 3. ve 4. bölümleri size uzayda süzülmenin nasıl bir şey olduğunu görmenin bir yolunu verecek. Bunu gerçekleştirmek için, dizinin yaratıcılarından biri olan Felix & Paul Studios, bir sanal gerçeklik kamerasını özelleştirdi ve uzay istasyonunun dışından 3D, 360 derecelik sahneler çekmek için onu Canadarm2 robotuna bağladı.

Felix & Paul’ün “Dış Uzay Kamerası”, piyasada bulunan Z-Cam V1 Pro’nun özelleştirilmiş bir versiyonudur. 8K çözünürlükte 3D, 360 derecelik görüntüler alabilen dokuz adet 4K sensöre sahiptir. Kamera ayrıca UV radyasyonu, aşırı sıcaklıklar ve mikro meteoroid etkiler dahil olmak üzere zorlu koşullara dayanacak şekilde modifiye edilmiştir. Ekip, onu istasyonun dış yapısı etrafında hareket eden Canadarm2 robotik koluna bağladı.

Dizinin Time Studios’un (NASA ile birlikte projenin arkasındaki kuruluşlardan biri) baş yapımcısı Jonathan Woods şunları söyledi:

“Dünyayı uzay istasyonunun dışında uzaydan stereoskopik 3D, 360 derece formatta yakalamak şimdiye kadar hiç denenmedi. Bu iddialı projenin rüyasının beş yıldan fazla bir süre önce başladığını bilerek, bunun gerçekleştiğini görmek heyecan verici ve gerçeküstünün ötesinde. 2015 yılında.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yakında Sanal Gerçeklikte Uzayı Deneyimleyebilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör