Yeni Peugeot 308 SW ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

blank
Yeni Peugeot 308 SW ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

İçerik: Yeni Peugeot 308 SW ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

Yeni Peugeot 308 SW ile Yeni Bir Dönem Başlıyor:

Peugeot kısa süre önce kendine özgü bir siluete sahip yeni Peugeot 308 SW’yi tanıttı. Tasarımı, benzersiz stili ve teknolojisiyle büyük beğeni toplayan yeni Peugeot 308 SW, station wagon segmentinde kullanıcıların beklentilerini her yönüyle karşılayan, son derece verimli ve modern bir otomobil olarak dikkat çekti. Ancak yeni Peugeot 308 SW, markanın tarihinde bir başka önemli role sahip. Yeni Peugeot 308 SW, markanın 70 yılı aşkın station wagon geleneğinin en genç temsilcisi olmasıyla da dikkat çekiyor. 1949 yılında tanıtılan ve markanın ilk station wagon modeli olan Peugeot 203 SW’den günümüze kadar Peugeot markası, station wagon sınıfında güçlü modelleri kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor.

Günümüzde station wagon otomobiller gösterişli tasarımları, daha güçlü ve daha iddialı yapıları ile binek otomobillerin gerisinde kalmıyor. Ayrıca uzun silüetleri ile oldukça geniş bagaj alanı sunan station wagon arabalar bu konuda da sedan veya hatchback araca göre çeşitli avantajlar sağlıyor. Dünyanın en büyük otomotiv markalarından biri olan Peugeot, geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve tasarımıyla büyük ilgi gören yeni 308 SW ile station wagon geleneğini sürdürüyor. Peugeot’nun köklü station wagon geçmişi 70 yıl öncesine kadar gidiyor.

Markanın ilk istasyon vagonu, Peugeot 203 SW’nin tanıtıldığı 1949 yılına kadar uzanıyor. O zaman, istasyon vagonu segmenti henüz emekleme aşamasındaydı. Bu tür bir araba için gerçekten bir müşteri tabanı olup olmadığını kimse bilmiyordu. Ancak Peugeot umutluydu ve bu sınıfın umut verici olduğunu biliyordu. O kadar kendinden emindi ki daha 1956 yılında Peugeot 403 SW’nin iki versiyonunu piyasaya sürdü, bir aile versiyonu ve bir ticari versiyon. Bu modellere gösterilen ilgiden memnun olan Peugeot, seçenekleri genişletmeye karar verdi. 403 SW, 1962’te Peugeot 404 SW ile değiştirildi. Peugeot 203 SW, 204’te tanıtılan 1965 SW modeli ile değiştirildi.

Peugeot’nun station wagon geleneği; Peugeot 308 ve Peugeot 407’nin station wagon versiyonları ile birinci ve ikinci nesil Peugeot 508 modelleri ile devam ediyor. Tüm bu modellerle birlikte bir Peugeot station wagon görüntüsü hemen hemen herkesin hafızasına kazınmıştır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Peugeot 308 SW ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör