ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı

İçerik: ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı

ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı. ASELSAN, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “The Stevie Awards for Great Employers”da iki farklı kategoride ödüle layık görüldü.

ASELSAN, ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderlerini Destekleme Derneği (ASİL) ile hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve insan kaynakları alanındaki öğrenme ve gelişim projeleriyle “The Stevie Awards for Great Employers”da iki kategoride ödüle layık görüldü. “The Stevie Awards for Great Employers”, çalışanlar için insan kaynakları projeleri üretir ve uygular; Dünyanın en iyi insan kaynakları profesyonellerini, ekiplerini, başarılarını, uygulamalarını ve paydaşlarını ödüllendiren dünyanın en büyük gönüllü kuruluşlarından biri olarak kabul edilmektedir.

950 ülkeden 29 firma yarıştı
950’de insan kaynakları uygulamaları ile ilgili ödül başvuru kategorilerinde 29 farklı ülkeden 2021’den fazla şirket aday gösterildi. Başvurular uluslararası bir jüri tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ASELSAN, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “The Stevie Awards for Great Employers”da iki farklı kategoride ödüle layık görüldü. ASELSAN, yakın zamanda meslektaşlarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği insan kaynakları projeleri ile Brandon Hall Group İnsan Sermayesi Yönetimi (HCM) Mükemmellik Ödülleri’nde dört ödül kazandı.

ASELSAN, öğrenme ve gelişimde lider
ASELSAN, “gelişme” değeri ışığında pandemi dönemine özel hazırlanan eğitimlerle meslektaşlarının yanında yer aldı. Önde gelen öğrenme ve gelişim projelerinden biri olan “Bilgi Paylaşım Programı” ile kurumsal bilginin paylaşılması ve birbirinden öğrenme kültürünün teşvik edilmesi amaçlandı. Bu sayede ASELSAN çalışanları geliştirdikleri eğitimlerle diğer çalışma arkadaşlarının da kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamıştır. Jüri tarafından değerlendirilen Öğrenim Yönetim Sistemi, BİL-GE platformunda yürütülen çalışmalar ve 2020 yılında gerçekleştirdiği öğrenme ve gelişim projeleri ile çalışanları, stajyerleri ve paydaşları ile birlikte öğrenen ASELSAN, 2020 yılında bronz ödüle layık görüldü. “En İyi Öğrenme / Eğitim Ekibi” kategorisi.

ASELSAN toplumun yanında
“Gelecek için umut hayata değer” mottosuyla yola çıkan ASİL Derneği, kurulduğu 2019 yılından bu yana doğal afetlerde insani yardım, eğitimde fırsat eşitliği kapsamında öğrencilere sağladığı eğitim desteği, sağlık desteği ihtiyacı olan hastalara sağladığı aile desteği, maddi sıkıntı çeken ailelere sunduğu aile desteği ve gerçekleştirdiği faaliyetler. Projeler bronz ödüle layık görüldü. ASİL Derneği, ASELSAN’ın sadece savunma ve teknolojiye değil, topluma sosyal sorumluluk açısından da değer sunan bir şirket olduğunu göstermek amacıyla 2019 yılında kurulmuştur. ASİL kurulduğu günden bu yana her koşulda ihtiyaç sahiplerine güvenilir bir şekilde ulaşmak için çalışmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN Uluslararası Arenada İki Ödül Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör