Bayraktar Akıncı TİHA Teslimat İçin Gün Sayıyor

blank
Bayraktar Akıncı TİHA Teslimat İçin Gün Sayıyor

İçerik: Bayraktar Akıncı TİHA Teslimat İçin Gün Sayıyor

Bayraktar Akıncı TİHA Teslimat İçin Gün Sayıyor. Türkiye’nin milli ve eşsiz İHA’larını üreten BAYKAR, Türkiye’nin yeni gücü AKINCI TİHA’nın 3 gün içinde teslim edileceğini duyurdu. Baykar, Twitter hesabından bir video yayınlayarak Bayraktar Akıncı TİHA’nın 29 Ağustos’ta güvenlik güçlerine teslim edileceğini duyurdu. Baykar’dan yapılan açıklamada, “Bayraktar AKINCI yuvadan uçmaya hazırlanıyor.. Göklerimizin yılmaz bekçisi Bayraktar #AKINCI TİHA’nın güvenlik güçlerimize teslim edilmesine SON 3 GÜN kala!” söylendi.

Baykar Savunma Teknolojileri Lideri Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada, “Önce emekledi, sonra yürüdü… Sonra koştu, uçtu… Gün geçti ve büyüdü… Şimdi kınasını yaktık, biz… onu vatan görevi için askere gönderiyorlar…”
BAYKAR’ın Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Bayraktar AKINCI TİHA (Saldırı İnsansız Hava Aracı), bir kritik eşiği daha aştı. Bayraktar AKINCI TİHA’nın ilk prototipi olan PT-1, Çorlu Havalimanı Komutanlığı’nda bulunan Bayraktar AKINCI Uçuş Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı.

Yüksek İrtifa Tanımlama Testi Geçildi
Bayraktar AKINCI TİHA PT-1, gece başlayan hazırlıkların ardından Yüksek İrtifa Sistem Tanıma Testi kapsamında 06.16’da havalandı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen ve 30 bin fit (yaklaşık 9.15 km) irtifadan geçen uçuş 3 saat 22 dakika sürdü. Bayraktar Akıncı TİHA, gökyüzünde yapılan testlerin ardından 09.38’de başarıyla indi. Bayraktar AKINCI TİHA böylece iki prototiple devam eden testlerde beşinci başarılı uçuşunu gerçekleştirdi.

Selçuk Bayraktar: “30 bin fit yükseklikteyiz”
Bayraktar AKINCI TİHA’nın ilk prototipi PT-1’in uçtuğu Yüksek İrtifa Sistem Tanıma Testini yöneten Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Sabah 06.00 sıralarında Bayraktar AKINCI Prototip 1 insansız hava aracımızla harekatı gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testi. Hazırlıklarımız geceden itibaren devam etti. Şu anda 30 bin fitteyiz ve yaklaşık yarım saattir bu yükseklikteyiz. Bu irtifada bazı denemelerimiz olacak. Sistem tanımlama denemelerimizi tamamlayarak daha alçak irtifalara inmeyi planlıyoruz. “Ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar Akıncı TİHA Teslimat İçin Gün Sayıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör