Bitcoin, İlk Kripto Para ATM’si ile Honduras’a Ulaştı

blank
Bitcoin, İlk Kripto Para ATM'si ile Honduras'a Ulaştı

İçerik: Bitcoin, İlk Kripto Para ATM’si ile Honduras’a Ulaştı

Bitcoin, İlk Kripto Para ATM’si ile Honduras’a Ulaştı:

Honduras’taki ilk kripto para ATM’si, komşu El Salvador’un yasal ihale olarak bitcoin kuran ilk ülke olmasının ardından Bitcoin destekçileri sanal varlıklara olan talebi artırmaya çalışırken bu hafta açıldı.

Yerel olarak “la bitcoinera” olarak adlandırılan makine, kullanıcıların yerel lempira para birimini kullanarak Bitcoin ve Ethereum elde etmelerini sağlar ve Honduraslı firma TGU Consulting Group tarafından Tegucigalpa’nın başkentindeki bir ofis kulesine kuruldu.

TGU’nun 28 yaşındaki CEO’su Juan Mayen, insanları sanal varlıklar hakkında ilk elden deneyim yoluyla eğitme umuduyla ATM’yi Honduras’a getirme çabalarına öncülük etti. Şimdiye kadar, kripto para birimleri satın almanın otomatik bir yolu yoktu, dedi.

“Bunu eşler arası yapmak zorundaydınız, bunu yapmaya istekli birini aramalıydınız, şahsen tanışıp X miktarında nakit taşıdınız ki bu Honduras’taki ortam göz önüne alındığında çok elverişsiz ve tehlikeli” dedi. .

Cuma günü, bir Ethereum 3.237 dolardan işlem görüyordu ve Bitcoin; 48.140 $. Hizmet popülerse, Mayen daha fazla ünite kurmayı umduğunu söyledi.

Bir satın alma işlemi yapmak için kullanıcıların resmi kimliklerini taramaları ve telefon numarası gibi kişisel verileri girmeleri gerekir.

Mayen, Honduras’taki birçok yazılım geliştiricisine zaten kripto para biriminde ödeme yapıldığını ve havale göndermenin daha ucuz bir seçenek olacağını da sözlerine ekledi.

2020’de yurtdışında yaşayan Honduraslılar – özellikle Amerika Birleşik Devletleri – havale olarak ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYİH) yaklaşık yüzde 20’si olan 5.7 milyar dolar gönderdi.

El Salvador Kongresi, Haziran ayında Başkan Nayib Bukele’nin ülkeyi dünyada Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke yapma önerisini onayladı.

Bölgenin başka yerlerinde, milletvekilleri Panama’da Bitcoin kullanımını ve yasal bir ihale olarak statüsünü düzenleyen yasa tasarısı sundular.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin, İlk Kripto Para ATM’si ile Honduras’a Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör