Clubhouse, Sürükleyici sesli sohbetler için Uzamsal Ses Ekliyor

blank
Clubhouse, Sürükleyici sesli sohbetler için Uzamsal Ses Ekliyor

İçerik: Clubhouse, Sürükleyici sesli sohbetler için Uzamsal Ses Ekliyor

Clubhouse, Sürükleyici sesli sohbetler için Uzamsal Ses Ekliyor. Clubhouse, açılan sesli sohbet odaları etrafında dönüyor, bu yüzden kulağa daha çok odalar gibi gelseler mantıklı olmaz mıydı? Doğru donanıma sahipseniz, şimdi yapacaklar.

Şirket, iOS için Clubhouse uygulamasına mekansal ses desteği sunarak size ve katılımcılara daha “gerçeğe yakın” bir konuşma sunuyor. Kimin konuştuğunu sadece seslerinin nasıl olduğuna değil, seslerinin nereden geldiğine göre hatırlayabilirsin.

Bu özellik, bugünden itibaren tüm yeni iOS kullanıcılarına “yavaşça” ulaşacak ve varsayılan deneyim olacaktır (isterseniz kapatabilirsiniz). Clubhouse, Android’in “yakında geleceğini” söyledi. Şirkete AirPods Pro veya AirPods Max gibi uzamsal sesi açıkça destekleyen kulakiçi kulaklıklara veya kulaklığa ihtiyacınız olup olmadığını sorduk.

Bu ekleme, muhtemelen Facebook’un Canlı Ses Odaları veya Twitter Alanları yerine Clubhouse’u seçmenizi sağlamayacaktır. Yine de size Clubhouse’a bağlı kalmanız için bir neden verebilir ve ‘düz’ sohbet odaları gerçeklikten çok kopuk hissediyorsa özellikle yararlı olabilir.

Clubhouse, tüm kablolu ve kablosuz kulaklıkların uzamsal sesi destekleyeceğini açıkladı. Teknik sınırlamalar nedeniyle Bluetooth ses ile konuşurken bunu duymayacaksınız, ancak efekt yine de uygulanacaktır. Şirket, bu sorunu “mobil işletim sistemi üreticileri” ile çözmeyi umuyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse, Sürükleyici sesli sohbetler için Uzamsal Ses Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör