Google Netflix’e Play Store’da Özel Bir İndirim Teklif Etti

blank
Google Netflix'e Play Store'da Özel Bir İndirim Teklif Etti

İçerik: Google Netflix’e Play Store’da Özel Bir İndirim Teklif Etti

Google Netflix’e Play Store’da Özel Bir İndirim Teklif Etti:

Google, Android uygulama geliştiricilerine yönelik muamelesinde favorileri oynamakla suçlandı. Verge, Google’a karşı yeni açılmamış bir tüketici davasında, şirketin yayın devinin “hoşnutsuzluğunu” bastırmak için Netflix’in Play Store gelirinde “önemli ölçüde azaltılmış” bir kesinti yapmayı teklif ettiğini iddia ediyor. Netflix, Spotify ve Tinder, sözde Play Store’un şirket içi faturalandırma sistemini kullanma gereksinimini aşmaya çalıştı ve bunun gibi anlaşmalar Netflix’in Google’ın ödeme platformunu kullanmasını sağlamak içindi.

Aynı dosyalama, Google’ın normal gelir paylaşımının keyfi olduğu iddiasını da içeriyor. Şirketin genellikle Play Store satın alımlarında yüzde 30’luk bir kesinti istediği yerde, görünüşe göre sadece yüzde altı ile bile kırılabileceğini belirledi. Davaya göre, şirket içi iletişimler, Google’ın “Apple’ı kopyalamaktan başka” hiçbir sebep olmaksızın yüzde 30’luk payı seçtiğini öne sürüyor.

Google’dan yorum istedik. The Verge’e yaptığı açıklamada, bir sözcü, geliştiricilerin “diğer tüm geliştiriciler” ile aynı politikalara bağlı olduğunu ve uygulama üreticilerini “gelişmiş kaynaklar ve yatırımlar” ile destekleme çabaları olduğunu savundu. Google, bu girişimlerin işletim sistemlerinde ve uygulama mağazalarında “sağlıklı rekabetin” kanıtı olduğunu söyledi.

İddialar doğruysa, durum böyle olmazdı – Google, Netflix’e diğer Play Store geliştiricileri için mevcut olmayan tatlı bir anlaşma verirdi. Şirket de yalnız olmayacaktı. Dahili e-postalar ayrıca Apple’ın, App Store’u kullanan başkalarına sağlamadığı Netflix avantajlarını sunduğunu gösteriyor.

Durum ne olursa olsun, Google’ın uygulamalarını değiştirmekten başka seçeneği olmayabilir. Apple, yakın zamanda önerilen bir anlaşmanın parçası olarak App Store’un kurallarını yumuşattı ve geliştiricilerin müşterileri alternatif ödeme sistemlerine yönlendirmesine izin verecek kadar ileri gitti – bu, kapatılmamış davanın arkasındaki avukatların işaret ettiği gibi Google’ın hala yasakladığı bir şey. Bu son açıklamalar ve Epic ve eyalet başsavcıları gibi diğer davalar arasında Google, Apple’ı takip etmek ve daha ciddi yasal sonuçlardan kaçınmak için tavizler vermek için güçlü bir baskıyla karşı karşıya.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Netflix’e Play Store’da Özel Bir İndirim Teklif Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör