Microsoft, Windows 11 Sistemlerini Intel CPU’ları İçin Güncelliyor

blank
Microsoft, Windows 11 Sistemlerini Intel CPU'ları İçin Güncelliyor

İçerik: Microsoft, Windows 11 Sistemlerini Intel CPU’ları İçin Güncelliyor

Microsoft, Windows 11 Sistemlerini Intel CPU’ları İçin Güncelliyor. Microsoft, Windows 11 minimum sistem gereksinimlerini daha fazla Intel CPU içerecek şekilde güncelledi. Resmi bir blog gönderisi aracılığıyla, Windows Insider’ın OEM’lerle olan seçenekleri test etmesi ve keşfetmesinden sonra, minimum sistem gereksinimlerinin artık Windows 11 ile uyumlu olacak ek eski Intel CPU’ları içerdiğini, ancak diğer ön koşulların hala geçerli olduğunu duyurdu. Microsoft, Haziran ayında Windows 11’i duyurdu ve şu anda en son işletim sistemini beta olarak test ediyor. Birkaç derin değişiklikle birlikte Windows platformuna görsel bir revizyon getiriyor.

Microsoft, piyasaya sürüldüğü sırada, Windows 11’i çalıştırmak için birkaç temel minimum gereksinim olduğunu duyurdu. Bunlar arasında uyumlu bir 64 bit işlemci, 4 GB RAM, 64 GB depolama, UEFI güvenli önyükleme, belirli grafik gereksinimleri ve TPM 2.0 yer alıyor. Bu, 2017 sonundan daha eski CPU’lar desteklenmediği için biraz karışıklığa neden oldu; ve Windows 11’i çalıştırmak için kullanıcıların hala oldukça yetenekli CPU’larını yükseltmeleri gerekecekti. Şimdi, şirket yukarıda belirtilen gereksinimlere bağlı kalsa da, Windows Insider’lar ve OEM’ler ile test ettikten sonra uyumluluk listesine birkaç Intel CPU’yu daha ekledi.

Uyumlu CPU listesine yapılan yeni eklemeler arasında Intel Core X serisi ve Xeon W serisi yer alıyor. Intel Core 7820HQ CPU’lar da listede yenidir, ancak yalnızca Surface Studio 2 gibi Bildirimsel, Bileşenli, Donanım Destek Uygulamaları (DCH) tasarım ilkelerine dayalı modern sürücülerle birlikte gönderilen bu CPU’yu çalıştıran seçili cihazlar uyumludur.

Windows 11, Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirmek İçin Daha Fazla Çaba Gerektirecek
AMD CPU’lara gelince, yeni ekleme yok. Microsoft, AMD ile ortaklaşa AMD Zen işlemcilerini dikkatle analiz ettiğini söyledi. Windows 11 Beta Yayınlandı: İşte Nasıl Edinilir? Ayrıca, Boot Camp aracılığıyla MacBook’lar için Windows 11 desteği hakkında hala bilgi yok. Görünüşe göre MacBook kullanıcıları, TPM 2.0 gereksinimi nedeniyle Windows 11’i en azından resmi olarak yükleyemeyecekler. Apple, Intel Mac’lerinde TPM 2.0 için hiçbir zaman destek sunmadı, bu da hepsini Windows’un en yeni sürümüyle uyumsuz hale getiriyor. Microsoft’un PC Sağlık Kontrolü uygulamasının, bir Mac üzerinde çalıştırılırsa “bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramaz” göstereceğini ekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 11 Sistemlerini Intel CPU’ları İçin Güncelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör