On İki Yaşındaki Çocuk Balina NFT’lerinden 290.000 £ Kazanıyor

blank
On İki Yaşındaki Çocuk Balina NFT'lerinden 290.000 £ Kazanıyor

İçerik: On İki Yaşındaki Çocuk Balina NFT’lerinden 290.000 £ Kazanıyor

On İki Yaşındaki Çocuk Balina NFT’lerinden 290.000 £ Kazanıyor. Londra’dan 12 yaşındaki bir çocuk, okul tatillerinde Garip Balinalar adlı bir dizi pikselli sanat eseri oluşturduktan ve değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) sattıktan sonra yaklaşık 290.000 £ kazandı.

NFT’ler ile sanat eserleri, satın alınabilen ve satılabilen dijital bir sahiplik sertifikası oluşturmak için “tokenize edilebilir”. Genellikle alıcıya gerçek sanat eserini veya telif hakkını vermezler.

Benyamin Ahmed, kazançlarını satıldıkları kripto para birimi olan Ethereum biçiminde tutuyor. Bu, değerlerinin artabileceği veya düşebileceği anlamına gelir ve onları tuttuğu dijital cüzdan saldırıya uğrarsa veya tehlikeye girerse yetkililerden herhangi bir destek alınamaz.

Hiçbir zaman geleneksel bir banka hesabına sahip olmadı. Benyamin’in sınıf arkadaşları, yüzme, badminton ve taekwondo ile birlikte keyif aldığı hobisi hakkında YouTube videoları çekmesine rağmen, yeni keşfedilen kripto servetinden henüz habersizler.

“Belki bu alana girmek isteyen diğer çocuklara tavsiyem, kendini kodlama yapmaya zorlama, belki akran baskısına maruz kaldığın için – tıpkı yemek yapmayı seviyormuş gibi yemek yap, dans etmeyi seviyorsan dans et, sadece elinizden gelenin en iyisini yapın” dedi.

Benyamin’in geleneksel finans alanında çalışan bir yazılım geliştiricisi olan babası Imran, Benyamin ve kardeşi Yousef’i beş ve altı yaşlarında kodlamaya başlamaları için teşvik etti.

Çocuklar, tavsiye ve yardım istemek için güçlü bir teknoloji uzmanları ağının avantajına sahip oldular – ama o onlarla son derece gurur duyuyor. Imran, “Biraz eğlenceli bir egzersizdi – ama gerçekten anlayışlı olduklarını ve gerçekten iyi olduklarını çok erken anladım.” Dedi.

“Sonra biraz daha ciddi olmaya başladık – ve şimdi her gün… ama bu şeyleri tıkamazsın, üç ay içinde kodlamayı öğreneceğimi söyleyemezsin.”

Çocuklar tatil günleri de dahil olmak üzere günde 20-30 dakika kodlama egzersizi yaptılar. Weird Whales, Benyamin’in daha az satılan Minecraft’tan ilham alan eski bir setin ardından ikinci dijital sanat koleksiyonu.

Bu sefer, iyi bilinen bir pikselli balina meme görüntüsünden ve popüler bir dijital sanat tarzından ilham aldı, ancak kendi programını kullanarak 3.350 emoji tipi balina setini oluşturdu. “Ekranımda yavaş yavaş ortaya çıktıkları için hepsinin yumurtadan çıktığını görmek ilginçti” dedi.

Benyamin şimdiden üçüncü süper kahraman temalı koleksiyonu üzerinde çalışıyor. Ayrıca balinaları içeren bir “sualtı oyunu” yapmak istiyor. “Bu harika olurdu,” dedi.

Imran, oğlunun telif hakkı yasasını çiğnemediğinden “%100 emin” ve çalışmalarını “denetlemek” için avukatlar tuttu ve kendi tasarımlarını nasıl markalaştıracağı konusunda tavsiyeler aldı. Sanat dünyası, NFT’lere yönelik mevcut eğilim konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Sanatçılar, faydalı bir ek gelir hattı olduklarını söylüyorlar. Ve göz kamaştırıcı derecede yüksek satışlarla ilgili birçok hikaye var.

Ancak bunların gerçekçi bir uzun vadeli yatırım olup olmadığı konusunda da şüpheler var. Eski Christie’s müzayedecisi Charles Allsopp, BBC News’e bunları satın almanın “mantıksız” olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında “Var olmayan bir şeyi satın alma fikri tuhaf” dedi. “Buna yatırım yapan insanlar önemsizdir – ama umarım paralarını kaybetmezler.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: On İki Yaşındaki Çocuk Balina NFT’lerinden 290.000 £ Kazanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör