Sony’nin Yenilenen PS5 Modelinde daha küçük bir soğutucu var

blank
Sony'nin Yenilenen PS5 Modelinde daha küçük bir soğutucu var

İçerik: Sony’nin Yenilenen PS5 Modelinde daha küçük bir soğutucu var

Sony’nin Yenilenen PS5 Modelinde daha küçük bir soğutucu var. Sony kısa süre önce PlayStation 5’in garip bir şekilde daha hafif bir revizyonunu tanıttı ve şimdi konsolun taşınmasının neden bu kadar kolay olduğu açık. YouTube yaratıcısı Austin Evans, gözden geçirilmiş PS5 Digital Edition’ın (yani disksiz modelin) daha küçük, muhtemelen daha düşük maliyetli bir soğutucu kullandığını gösteren bir inceleme yayınladı.

Bu, ağırlıktan 0,66 lbs’lik büyük bir tasarruf sağlarken, aynı zamanda genel sıcaklığı birkaç derece yükseltir – önemli bir sorun değil, ancak SSD’nizi yükseltirseniz veya sisteminizi kalabalık bir medya dolabına yerleştirirseniz dikkate değer.

Kablosuz değişikliklerin pratik bir fark yaratıp yaratmadığı veya nasıl olduğu net olmasa da, kullanımı daha kolay bir vida ve WiFi çipine ince ayarlanmış bağlantılar dahil olmak üzere daha ince değişiklikler de var. Ayrıca, bu değişikliklerin kaçının PS5’in disk sürücüsü sürümüne çevrildiği de belirsiz.

Şirket, güncellenmiş PS5 için tasarım seçimlerini resmi olarak açıklamadı. Ancak Evans’ın tahminine göre, yenilenen PS5, makinenin çıkışından bu yana geçen birkaç ayda öğrenilen dersleri yansıtan bir maliyet düşürücü önlem olabilir.

Artık Sony, soğutmanın ve diğer bileşenlerin ne kadar iyi performans gösterdiğini bildiğine göre, daha ucuz ve daha basit parçaları nerede kullanabileceğini biliyor.

Zamanlama uygun. İlk çeyrek kazanç brifinginde Sony, yatırımcılara artık disk tabanlı PS5’i zararına satmayacağını söyledi – bu son tasarım Digital Edition’ı çok daha erken karlı hale getirebilir. Bu seçim, Xbox 360’ların aşırı ısınmasıyla ilgili acı hatıraları olan oyuncuları heyecanlandırmayacak olsa da (tekrar pek olası olmasa da), Sony’nin uzun vadeli sağlığında önemli bir rol oynayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony’nin Yenilenen PS5 Modelinde daha küçük bir soğutucu var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör