Tesla, Teksas’ta Enerji Tedarikçisi Olmak İçin Başvurdu

blank
Tesla, Teksas'ta Enerji Tedarikçisi Olmak İçin Başvurdu

İçerik: Tesla, Teksas’ta Enerji Tedarikçisi Olmak İçin Başvurdu

Tesla, Teksas’ta Enerji Tedarikçisi Olmak İçin Başvurdu:

Tesla, Houston’ın yaklaşık 40 mil güneyinde bir kasaba olan Angleton, Teksas’ta 100 megavatlık gizli bir enerji depolama projesi inşa etmeye başladığında, şirketin tesisle ne yapmayı planladığına dair sorular vardı. Artık biliyoruz.

Şirketin eyaletin Kamu Hizmeti Komisyonu’na yaptığı başvuruya göre Tesla, doğrudan Teksas’taki tüketicilere elektrik satmak istiyor. Texas Monthly’ye göre, otomobil üreticisinin yüzde yüz iştiraki olan Tesla Energy Ventures hamleyi Ağustos ortasında yaptı. Onaylanması halinde şirket, Kasım ayı başlarında konut sakinlerine elektrik satmaya başlayabilir.

Tesla, Güney Avustralya ve Kaliforniya da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde kamu hizmeti ölçeğinde enerji depolama projeleri inşa etti, ancak şimdiye kadar bu tesislerde depolanan elektriği doğrudan tüketicilere satmaktan kaçındı. Bunun yerine, depolama ihtiyaçları konusunda onlara yardımcı olarak sağlayıcılarla çalışma eğiliminde olmuştur.

Ancak bu, Şubat ayındaki soğuk bir çırpıda Teksas’ın çoğunu günlerce elektriksiz bırakmadan önceydi. Elektrik şebekesi arızalandığında, o sırada Kaliforniya’dan Lone Star State için ayrılmış olan Tesla CEO’su Elon Musk, Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ile alay etmek için Twitter’a gitti. Teksas elektrik şebekesinin yaklaşık yüzde 90’ını yöneten kar amacı gütmeyen grup hakkında “Bu R’yi kazanmamak” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Teksas’ta Enerji Tedarikçisi Olmak İçin Başvurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör