YouTube, iOS için Resim İçinde Resim Modunu Sunmaya Başlıyor

blank
YouTube, iOS için Resim İçinde Resim Modunu Sunmaya Başlıyor

İçerik: YouTube, iOS için Resim İçinde Resim Modunu Sunmaya Başlıyor

YouTube, iOS için Resim İçinde Resim Modunu Sunmaya Başlıyor:

YouTube, dünya çapında iOS’taki tüm YouTube Premium aboneleri için merakla beklenen Resim içinde Resim modunu kullanıma sunmaya başladı, şirket Gadgets 360’a doğruladı. Güncellemenin bir sonucu olarak, iPhone kullanıcıları artık YouTube videolarını bir arada izleyebilecek. diğer uygulamaları kullanırken mini oynatıcı. Google, ilk olarak bu yıl Haziran ayında iOS’ta YouTube kullanıcıları için Resim İçinde Resim (aka PiP) desteğini duyurdu. ABD’deki kullanıcılar için çıkış yaptı. YouTube ayrıca bu haftanın başlarında Premium abonelerini resmi kullanıma sunulmadan önce bu özelliği test etmeye davet etmeye başladı.

Bir YouTube sözcüsü, Gadgets 360’a, küresel olarak iOS’taki tüm YouTube Premium aboneleri için Resim İçinde Resim özelliğini kullanıma sunmaya başladığını doğruladı.

“Picture-in-Picture (PiP), kullanıcıların mobil cihazlarında YouTube uygulamasının dışında aynı anda gezinirken aynı anda küçük bir mini oynatıcıda YouTube videolarını izlemelerine olanak tanır. Sözcü, iOS’ta YouTube Premium üyeleri için PiP’yi kullanıma sunmaya başladık” dedi.

Yeni deneyim yavaş yavaş dünya çapındaki iOS kullanıcılarına sunulurken, 9to5Google, Google’ın bu özelliği Premium aboneler arasında test etmeye başladığını fark etti. Gadgets 360, testin şu anda Hindistan’daki YouTube Premium kullanıcıları için – küresel muadilleriyle birlikte – yayında olduğunu bağımsız olarak doğrulayabildi.

iOS’ta YouTube Resim İçinde Resim nasıl kullanılır?
Aşağıda, iOS’ta YouTube Picture-in-Picture’ı nasıl kullanabileceğinizi tanımlayan adımlar verilmiştir. Ancak devam etmeden önce, şu anda iOS için YouTube’da Resim İçinde Resim modunun test edilmesi için şu anda YouTube’un deneysel özellikler sitesine (www.youtube.com/new) giderek kaydolmanız gerektiğini unutmayın. Web tarayıcınızı açın ve ‘iOS’ta Resim içinde Resim’ listesinin altında bulunan Deneyin düğmesini tıklayın. YouTube Premium hesabınızla oturum açtıktan sonra siteyi ziyaret ettiğinizden emin olun.

Test için kaydolduktan sonra YouTube uygulamasını açın ve en sevdiğiniz videolardan birine tıklayın.
Şimdi videoyu Resim İçinde Resim modunda izlemek için iPhone’unuzdaki yukarı kaydırın veya ana sayfa düğmesine basın.
Bazı durumlarda PiP modunu almak için YouTube uygulamasını iPhone’unuza yeniden yüklemeniz gerekebileceğini burada belirtmekte fayda var. Yeni deneyimi elde etmek için en son YouTube sürümünün de yüklü olması gerekir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, iOS için Resim İçinde Resim Modunu Sunmaya Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör