Hyundai’nin Yeni Robotaksisi, Bir Ioniq 5 EV Olacak

blank
Hyundai'nin Yeni Robotaksisi, Bir Ioniq 5 EV Olacak

İçerik: Hyundai’nin Yeni Robotaksisi, Bir Ioniq 5 EV Olacak

Hyundai’nin Yeni Robotaksisi, Bir Ioniq 5 EV Olacak:

Hyundai ve Aptiv’in özerklik odaklı ortak girişimi Motional, bir sonraki robotaksini seçti – ve tamamen beklediğiniz gibi. Şirket, ilk ticari robotaksinin Ioniq 5’e dayanacağını ve yepyeni EV’ye kendi kendini süren donanım (kameralar, LiDAR ve radar) ekleyeceğini açıkladı. Ayrıca, yolculara yolculukları sırasında ekstra durak isteme gibi bazı seçenekler sunmak için kabin içi arayüzleri de içerecek.

Geçiş, kritik sistemleri çalışır durumda tutmak için “güvenlik yedekleri” içerir. Robotaksi belirli bir durumla nasıl başa çıkacağını bilmiyorsa, Motional ayrıca uzaktan kumandayı da alabilir – muhtemelen bu, her koşulda özerk olarak çalışamayan Seviye 4 kendi kendine giden bir araba olduğunda gereklidir.

Sürücüsüz Ioniq 5, Motional’ın Lyft ile ortaklığıyla 2023’te hizmete girecek. Motional’ın önceki örneklere göre (örneğin kullanılan BMW Aptiv gibi) bir Hyundai otomobili seçmesi şaşırtıcı olmasa da, bu ideal bir uyum olabilir – 300 mil menzile sahip geniş, sıfır emisyonlu bir otomobil. Bu aynı zamanda Motional’a GM’s Cruise (şu anda daha küçük, daha kısa menzilli Bolt EV’ye dayanan) gibi diğer üretici bağlantılı robotaksi hizmetlerine göre hafif bir avantaj sağlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai’nin Yeni Robotaksisi, Bir Ioniq 5 EV Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör