Instagram’a Yeni Güvenlik Önlemleri Geliyor

blank
Instagram'a Yeni Güvenlik Önlemleri Geliyor

İçerik: Instagram’a Yeni Güvenlik Önlemleri Geliyor

Instagram’a Yeni Güvenlik Önlemleri Geliyor:

Instagram, kullanıcıların doğum günlerini paylaşmalarını gerektirecek, şirketin uygulamasını kullanan gençleri korumayı amaçladığını söylediği bir güncelleme. Fotoğraf uygulaması, 2019’un sonundan beri yürürlükte olan bir gereklilik olan yeni kullanıcılardan kaydolurken bir doğum günü belirtmelerini zaten istiyor. Ancak daha önce kaydolmuş kişiler bilgileri paylaşmamış olabilir.

Ancak “önümüzdeki birkaç hafta” boyunca Instagram, daha önce doğum tarihi paylaşmamış kullanıcılardan bunu yapmalarını istemeye başlayacak. Başlangıçta istemleri reddedebilecek olsalar da, uygulama sonunda herkesin doğum günlerini talep edecek.

Şimdilik, kullanıcılara doğum günlerinin sorulacağı iki senaryo var. İlk olarak, uygulama “birkaç kez” bir bildirim gösterecektir. Kullanıcılar bir uyarı ekranının arkasına gizlenmiş bir gönderiyi görüntülemeye çalışırsa, ayrı bir istem de görünebilir. Bu uyarılar, Instagram’ın resmi kurallarını ihlal etmeyebilecek, ancak “müstehcen” görüntüler veya tıbbi prosedür fotoğrafları gibi sınırda kabul edilebilecek “hassas içeriklerde” görünür. Kullanıcılar bir doğum günü ayarlayana kadar bu gönderileri artık göremeyecekler ve daha genç yaştaki gençler bu gönderileri hiç göremeyebilir.

Şirket ayrıca, bir kullanıcının yanlış doğum günü vermiş olabileceğini tespit etmek için yapay zeka kullanacağını ve bazı kullanıcılardan yaşlarını “doğrulamalarının” istenebileceğini söylüyor. Şirket, “Gelecekte, biri bize belirli bir yaşın üzerinde olduğunu söylerse ve teknolojimiz bize aksini söylerse, onlara yaşlarını doğrulamak için bir seçenekler menüsü göstereceğiz” diyor. “Bu çalışma hala erken aşamada ve daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Instagram, en genç kullanıcıları için güvenlik ve gizlilik özelliklerini güçlendirmeye çalıştığından, değişiklikler en sonuncusu. Şirket ayrıca, genç gençlerin hesaplarını varsayılan olarak gizli hale getireceğini ve reklamverenlerin demografiyi hedefleme yeteneklerinin sınırlı olduğunu söyledi. Ayrıca yakın zamanda yetişkin yabancıların gençlere mesaj göndermesini önlemek için özellikler de tanıttı. Instagram ayrıca, 13 yaşın altındaki kullanıcılar için hizmetinin bir versiyonunu düşünmenin erken aşamalarında olduğunu söyledi ve bu da milletvekillerinden ve diğer yetkililerden endişe yarattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram’a Yeni Güvenlik Önlemleri Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör