Jabra, Elite 7 Pro Kulaklıklar Piyasaya Çıkıyor

blank
Jabra, Elite 7 Pro Kulaklıklar Piyasaya Çıkıyor

İçerik: Jabra, Elite 7 Pro Kulaklıklar Piyasaya Çıkıyor

Jabra, Elite 7 Pro Kulaklıklar Piyasaya Çıkıyor:

Jabra’nın en yeni gerçek kablosuz kulaklık tasarımı burada. Elite 65t’nin 2018’de piyasaya sürülmesinin ardından şirket, ürün yelpazesini her yıl güncellemeye hevesliydi. Bugün, Elite 7 Pro ile yeni bir amiral gemisi gürültü önleme seçeneği de dahil olmak üzere üç model tanıttı. Rahat ve yetenekli 85t’nin halefi olan bu sürüm, yenilenmiş bir tasarıma ve daha küçük boyuta sahiptir, ancak önceki Jabra kulaklıkların en iyi parçaları kalır. Belki de en önemlisi, şirket yeni MultiSensor Voice teknolojisiyle aramaları iyileştirme konusunda büyük vaatlerde bulunuyor.

Jabra’nın Elite 7 Pro ile eve döndüğü ana nokta, “nihai çağrı netliği” olmasıdır. Hemen hemen her kulaklık şirketi, ses performansı hakkında cesur iddialarda bulunur ve çok nadiren ortaya çıkarlar. Neredeyse her zaman hoparlörlü telefondaymış gibi konuşuyorsunuz. Bu yeni modelle Jabra, MultiSensor Voice kurulumunun, çenenizin titreşimlerini algılayan bir kemik iletim sensörünü dört mikrofon seti ve şirketin “akıllı algoritmaları” ile birleştirdiğini söylüyor. Jabra, kemik iletim sensörünün veya ses alma ünitesinin (VPU), bu algoritmaların mikrofonlardan gelen belirli gürültü türlerini (örneğin rüzgar gibi) algıladığında devreye girdiğini açıklıyor. Şirketin yerleşik teknolojisi daha sonra “en iyi çağrı kalitesini iletmek için” sensörden ve mikrofonlardan gelen ses verilerini birleştirir. Yine, tüm bunlar, özelliklerini doğru bir şekilde değerlendirmek için test etmemiz gereken bir şey, ancak çoğumuz uzaktan çalışmaya devam ettiğimiz için Jabra’nın çağrı sesini iyileştirmeye çalıştığı açık.

Jabra, Elite 7 Pro’nun şimdiye kadar şirketin en kompakt seçeneği olan Elite 75t’den yüzde 16 daha küçük olduğunu söylüyor. Daha küçük kulakiçi kulaklıklar tipik olarak daha rahat bir uyum sağlar ve Jabra, ana şirket GN’nin işitme cihazı uzmanlığına ve 62.000’den fazla kulak taramasından oluşan kitaplığına güvenebildiğinden, şekil konusunda da bazı bilgilere sahiptir. Dış kontrol paneli, mikrofonları tutmak için uzanan küçük bir dirsek ile mükemmel bir daire olmak yerine artık tüm kulaklığın ana hatlarını çiziyor. Jabra ayrıca şarj kutusunu yeniden tasarladı ve bu sefer daha düz, hap şeklinde bir estetiği tercih etti.

blank

Jabra, Sound+ uygulaması aracılığıyla size birçok kişiselleştirme seçeneği sunar. Önceki modellere benzer şekilde, Elite 7 Pro’da aktif gürültü iptali (ANC) ayarlanabilir, böylece ihtiyacınız olan dikkat dağıtma engelleme seviyesini arayabilirsiniz. Jabra, MyControls özelliğiyle bir kez daha yerleşik düğmeleri yeniden yapılandırma olanağı sunuyor. Buradaki seçenekler arasında ses seviyesi, oynat/duraklat, parça atlama, gürültü engelleme modu, sesli asistana erişim ve daha fazlası bulunur. Şirket ayrıca, uygun bir sızdırmazlık için doğru kulak uçlarını seçip seçmediğinizi belirlemek için bir uyum testi (MyFit) sağlar. Genel ses profilini ayarlamanız gerekirse MySound, EQ ince ayarları konusunda size yardımcı olabilir.

Jabra, Elite 7 Pro’nun ANC etkinken dokuz saate kadar süreceğini söylüyor. Kapatın ve iki saatlik ek bir kullanım bekleyebilirsiniz. Kasa, üç tam şarjın hemen altında, onunla tomurcuklar arasında gürültü engelleme açıkken toplam 35 saate kadar veya ANC kapalıyken toplam 42 saate kadar sunuyor. Elite 7 Pro’yu beş dakikalığına bağladığınızda bir saatten biraz fazla dinleme süresi elde edersiniz. Jabra ayrıca bu modelin yarım saatlik şarjla yüzde 50 pil seviyesine ulaşabileceğini söylüyor. Ve kolaylık sağlamak için, Elite 7 Pro, bir USB-C kablosuyla uğraşmak yerine sadece kasayı yerleştirmeyi tercih ettiğiniz her zaman için kablosuz şarjı destekler.

Gerçek kablosuz modellerin önceki sportif versiyonlarına benzer şekilde Jabra, Elite 7 Active ile bunu bir kez daha yapıyor. Bu kulaklıklar, Elite 7 Pro’ya benzer bir tasarıma ve hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. ANC, HearThrough şeffaflık modu, dokuz saatlik pil ömrü, kablosuz şarj ve IP57 su geçirmezlik derecesi hepsi burada. Temel farklar, Elite 7 Active’in Pro’nun MultiSensor Voice teknolojisine sahip olmamasıdır, ancak spor modeli Jabra’nın ShakeGrip olarak adlandırdığı yeni bir malzeme ile yapılmıştır – terlediğinizde genel uyum ile yardımcı olması gereken bir sıvı silikon kauçuk.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Jabra, Elite 7 Pro Kulaklıklar Piyasaya Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör