Kore, Google ve Apple’ı Üçüncü Taraf Ödemeleri İçin Zorlayacak

blank
Kore, Google ve Apple'ı Üçüncü Taraf Ödemeleri İçin Zorlayacak

İçerik: Kore, Google ve Apple’ı Üçüncü Taraf Ödemeleri İçin Zorlayacak

Kore, Google ve Apple’ı Üçüncü Taraf Ödemeleri İçin Zorlayacak:

Güney Kore, hem Apple hem de Google’a bir darbe indirerek bugün büyük uygulama mağazalarının alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesini gerektiren bir yasa çıkardı. Wall Street Journal, cumhurbaşkanı Moon Jae-in tarafından lastik damgalı olması nedeniyle tasarının platform sahiplerini mağazalarını açmaya zorladığını bildirdi. Ek olarak, yeni kurallar, geliştiricilere karşı misillemeyi önlemenin bir yolu olarak tanımlanan uygulama onayları için makul olmayan gecikmeleri önleyecektir. Karara uymayan şirketler, yerel gelirlerinin yüzde üçüne kadar para cezasına çarptırılma riskiyle karşı karşıya.

Google ve Apple’ın uygulama platformu hakimiyeti konusunda verdikleri mücadeleler göz önüne alındığında, tasarının küresel sonuçları olabilir. Düzenleyiciler ve geliştiriciler iş uygulamalarını dikkatle incelerken, her iki şirket de sırasıyla App ve Play mağazalarını nasıl işlettikleri konusunda eleştiri yağmuruna tutuldu. Temmuz ayında, 36 ABD eyaleti, antitröst yasasını ihlal ettiği endişeleri üzerine Google’a karşı bir antitröst davası açarken, Apple hem Epic Games hem de Spotify ile iyi belgelenmiş çatışmalara girdi. Her ikisi de dijital ödemelerin geleceğiyle ilgili endişelerle boğuşan ABD ve Avrupa’daki yetkililer, muhtemelen hem Güney Kore yasalarına hem de her iki şirketin buna nasıl tepki verdiğine bakacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kore, Google ve Apple’ı Üçüncü Taraf Ödemeleri İçin Zorlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör