Yakında VR’da Bir Uzay Yürüyüşünü Deneyimleyebilirsiniz

blank
Yakında VR'da Bir Uzay Yürüyüşünü Deneyimleyebilirsiniz

İçerik: Yakında VR’da Bir Uzay Yürüyüşünü Deneyimleyebilirsiniz

Yakında VR’da Bir Uzay Yürüyüşünü Deneyimleyebilirsiniz:

Çoğumuz asla uzayı ziyaret edemeyecek, uzay yürüyüşü yapmanın nasıl bir şey olduğunu çok daha az deneyimleyemeyeceğiz. Gezegenimizin atmosferinin ötesine – ya da en azından bu civarda bir yere – bir yolculuk için para ödeyebilen milyarderler bile sadece uzay gemilerinden bakabilirler. Bununla birlikte, sürükleyici dizi Space Explorers: The ISS Experience’ın 3. ve 4. bölümleri size uzayda süzülmenin nasıl bir şey olduğunu görmenin bir yolunu verecek. Bunu gerçekleştirmek için, dizinin yaratıcılarından Felix & Paul Studios, bir sanal gerçeklik kamerasını özelleştirdi ve uzay istasyonunun dışından 3D, 360 derecelik sahneler çekmek için onu Canadarm2 robotuna bağladı.

Felix & Paul’ün “Dış Uzay Kamerası”, piyasada bulunan Z-Cam V1 Pro’nun özelleştirilmiş bir versiyonudur. 8K çözünürlükte 3D, 360 derecelik görüntüler alabilen dokuz adet 4K sensöre sahiptir. Kamera ayrıca UV radyasyonu, aşırı sıcaklıklar ve mikro meteoroid etkiler dahil olmak üzere zorlu koşullara dayanacak şekilde modifiye edilmiştir. Ekip, onu istasyonun dış yapısı etrafında hareket eden Canadarm2 robotik koluna bağladı.

Dizinin Time Studios’un (NASA ile birlikte projenin arkasındaki kuruluşlardan biri) baş yapımcısı Jonathan Woods şunları söyledi:

“Dünyayı uzay istasyonunun dışında uzaydan stereoskopik 3D, 360 derece formatta yakalamak şimdiye kadar hiç denenmedi. Bu iddialı projenin rüyasının beş yıldan fazla bir süre önce başladığını bilerek, bunun gerçekleştiğini görmek heyecan verici ve gerçeküstünün ötesinde. 2015 yılında.”

  1. ve 4. Bölümler sırasıyla bu sonbahar ve kış aylarında 360 derece mobil formatta 5G özellikli cihazlarda Güney Kore’de LGU+, Japonya’da KDDI, Fransa’da Orange ve Almanya’da Deutsche Telekom dahil olmak üzere dünyanın önde gelen operatörleri aracılığıyla sunulacak. . Ayrıca, Rift, Quest ve Quest 2 başlıklar için Oculus Store’da tamamen sürükleyici VR deneyimleri olarak sunulacaklar.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yakında VR’da Bir Uzay Yürüyüşünü Deneyimleyebilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör