Yeni iPhone Uydu Özelliklerini Geliştirecek

blank
Yeni iPhone Uydu Özelliklerini Geliştirecek

İçerik: Yeni iPhone Uydu Özelliklerini Geliştirecek

Yeni iPhone Uydu Özelliklerini Geliştirecek:

Yerleşik uydu iletişimi olan bir iPhone için çok uzun süre beklemeniz gerekmeyebilir. 9to5Mac’e göre, tanınmış analist Ming-Chi Kuo, bir sonraki iPhone’un (muhtemelen iPhone 13 olarak adlandırılır) düşük Dünya yörüngeli uydu aramaları ve mesajları için destek içereceğini iddia ediyor. Herhangi bir cep telefonu hizmeti olmadan ve ayrı bir uydu iletişim cihazı satın almadan uzak bir kamp gezisine çıkabilirsiniz.

iPhone’un uydularla konuşmak için Qualcomm’un X60 modeminin değiştirilmiş bir versiyonunu kullanacağı söyleniyor. Uydu desteğinin belirli uygulamalarla sınırlı olup olmayacağı kesin değil, ancak durum böyle olsaydı şaşırmazdık. Mobil uydu hizmeti, genellikle geleneksel hücresel verilerden çok daha yavaştır ve insanların kabul ettiği internet yoğun uygulamaların çoğunu dışlar.

Şüpheci olmak için iyi bir neden var. 2019’dan bir Bloomberg söylentisi, Apple’ın iPhone için uydu teknolojisi geliştirdiğini söyledi, ancak ekibin beş yıl içinde bir ürün göndermeyi umduğu bildirildi – sızıntıların ilk etapta doğru olduğunu varsayarsak iki yıl çok erken olabilir. Hizmet sağlayıcıların seçimi gibi ele alınması gereken lojistik sorular da vardır. Uydu hizmeti tarihsel olarak pahalı olmuştur ve düzenli olarak hücresel kapsama alanının ötesine geçseniz bile zor bir satış olabilir.

Birçoğu Apple’ın yeni iPhone serisini Eylül ayında piyasaya sürmesini bekliyor. Bunun Pro modelleriyle sınırlı olup olmayacağı veya tüm iPhone serisine ulaşıp ulaşmayacağı kesin değil.

Yine de bir uydu bağlantısı varsa, Apple’ın yeni iPhone için söylentili ekran ve kamera yükseltmelerinden daha güçlü bir kancası olabilir. Bu, gezegenin hemen hemen her yerinde bağlantı sunan ilk ana akım akıllı telefon olacak ve rakipler bir süre bu özelliğe uymayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone Uydu Özelliklerini Geliştirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör