Bitcoin’in Kurucusu Nakamoto’nun NFT’si 350.000 Dolara Satıldı

blank
Bitcoin'in Kurucusu Nakamoto'nun NFT'si 350.000 Dolara Satıldı

İçerik: Bitcoin’in Kurucusu Nakamoto’nun NFT’si 350.000 Dolara Satıldı

Bitcoin’in Kurucusu Nakamoto’nun NFT’si 350.000 Dolara Satıldı:

Gizemli Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’yu Pepe The Frog olarak modellenen, değiştirilemez bir token 350.000 dolara satıldı. Pepe the Frog meme etrafında inşa edilen NFT’ler bir süredir popüler. Viral bir fenomen olan mem, eski bir dizi değiştirilemez tokenin (NFT’ler) ortaya çıkmasına neden oldu. Jetonlar Nadir Peeps olarak bilinir ve 2010’larda bir dizi dijital koleksiyon kartı olarak basılmıştır. Satoshi Nakamoto’dan ilham alan NFT, mütevazi bir miktardan çok uzaklara satılan Pepe Frog koleksiyonları listesine katılan en son ürün.

Söz konusu NFT, yeşil etli bir adamın karikatürü ve resmin üzerine “Nakamoto Kartı” yazılı bir dijital karttır. Altında, bu tür diğer kartlarda olduğu gibi ayrıntılar var. “(Kalp emojisi) = 15 Atk = 3 Spd =1 Ele= Ateş” diyor. Bunu, “Bitcoin’in Yaratıcısı. Var olan en nadir Pepe’lerden biri.

Ama neden Satoshi Nakamoto? Satoshi Nakamoto, kripto para birimi tarihinin tartışmasız en zor isimlerinden biridir. İsim, en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’i geliştiren kişi veya kişiler grubuna hitap etmek için kullanılır. İsmin arkasındaki yüzü belirlemek için birçok girişimde bulunulmasına rağmen, jüri hala Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu konusunda kararsız.

Öyleyse, NFT kime modelleniyor? Söz konusu meme NFT, 2014 yılında Newsweek tarafından para biriminin yaratıcısı olarak tanımlanan Dorian Nakamoto’ya benzerlik gösteriyor. Ancak, bu iddiaların hepsini yalanladı.

Jetonlar, dünyanın her yerinden alıcıları çeken baskın NFT pazarı OpenSea’de listelendi. Amblem Vault kurucu ortağı Shannon Code, Pepe the Frog meme tabanlı NFT’lere yönelik artan ilgiden bahsederken, CoinDesk’e şunları söyledi: Geçtiğimiz birkaç hafta, özellikle OpenSea’deki ve daha geniş anlamda Ethereum blok zincirindeki sermayeye erişimleri nedeniyle.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin’in Kurucusu Nakamoto’nun NFT’si 350.000 Dolara Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör