Telegram Küresel Olarak 1 Milyar İndirmeyi Aştı

blank
Telegram Küresel Olarak 1 Milyar İndirmeyi Aştı

İçerik: Telegram Küresel Olarak 1 Milyar İndirmeyi Aştı

Telegram Küresel Olarak 1 Milyar İndirmeyi Aştı:

Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre Telegram, dünya çapında bir milyar indirme sınırını aşan en son uygulama oldu. 2013’ten beri var olan anlık mesajlaşma uygulaması, WhatsApp ve Facebook’un Messenger’ı ile rekabet ediyor. WhatsApp’ın son gizlilik politikası güncellemesine karşı halkın öfkesi arasında pazardaki varlığını büyütmeyi başardı. Telegram ayrıca grup görüntülü aramalar, sesli ekran paylaşımı ve yeni kullanıcıların ilgisini çekmeye yardımcı olan güncellenmiş sesli sohbet deneyimi gibi yeni özellikler de tanıttı.

Sensor Tower, Telegram’ın dünya çapında bir milyar indirme kilometre taşını ilk olarak 27 Ağustos Cuma günü geçtiğini söyledi. Listedeki diğer uygulamalar arasında Telegram’ın ezeli rakibi WhatsApp ile Messenger, Facebook, Instagram, Snapchat, Spotify ve Netflix yer alıyor.

Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre, Hindistan, ömür boyu kurulumlarının yaklaşık yüzde 22’si ile Telegram için en büyük İnternet pazarı olarak ortaya çıktı. Rusya ve Endonezya, uygulama için toplam yüklemelerinin sırasıyla yüzde 10’unu ve yüzde sekizini aldığı Hindistan’dan sonra iki kilit pazardı.

Sensor Tower’a göre Telegram ayrıca 2021’in ilk yarısında 214,7 milyon kuruluma ulaştı ve bu, 2020’nin aynı döneminde bildirilen 133 milyondan yıllık yüzde 61’lik bir artış gösteriyor.

Sensor Tower tarafından belirtilen yükleme sayısının, uygulamanın aktif kullanıcı tabanını temsil etmediğini belirtmek önemlidir. Ancak geçen yıl Telegram, aylık yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu belirtmişti.

Bu ayın başlarında iş dergisi Nikkei Asia, Telegram’ın 2020’de dünya çapında en çok indirilen yedinci uygulama olduğunu bildirmek için analitik platformu App Annie’den alınan verilere atıfta bulundu.

Telegram’ın son birkaç ayda artan başarısının arkasındaki temel nedenlerden biri, kullanıcılar arasında WhatsApp’a karşı olumsuz düşüncedir. Facebook’a ait platformun 2021’in başlarında işletmeleri çekmeye ve ana şirketin yan kuruluşlarına yardım etmeye başlamak için duyurduğu gizlilik politikası güncellemesinin sunulmasıyla yeni seviyelere ulaştı.

Telegram – rakibi Signal ile birlikte – WhatsApp’ın gizlilik sırasının ortasına milyonlarca yeni kullanıcı eklemeyi başardı. WhatsApp tarafından gizlilik politikası güncellemesinin duyurulmasından üç gün sonra kurucu Pavel Durov, Telegram’ın 25 milyon yeni kullanıcı eklediğini duyurdu. Ayrıca, daha önceki bir Sensor Tower raporuna göre, Ocak ayında dünya çapında en çok indirilen uygulama oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram Küresel Olarak 1 Milyar İndirmeyi Aştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör