Volkswagen Artık Sadece Otomatik Şanzımanlar Üretilecek

blank
Volkswagen Artık Sadece Otomatik Şanzımanlar Üretilecek

İçerik: Volkswagen Artık Sadece Otomatik Şanzımanlar Üretilecek

Volkswagen Artık Sadece Otomatik Şanzımanlar Üretilecek:

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, araçlarında manuel şanzıman kullanmayı bıraktığını duyurdu. VW, Passat ve Tiguan modellerinin artık sadece otomatik şanzımanlara sahip olacağını duyurdu.

Auto, Motor und Sport tarafından yayınlanan habere göre, Alman otomobil üreticisinin yeni Tiguan’ında manuel şanzıman seçeneği tamamen bitmiş olacak. Otomotiv devinin bu kararı almasının nedeninin üretim maliyetlerinden tasarruf etmek olduğu belirtiliyor.

Manuel şanzıman geliştirmeyi durdurarak maliyetten tasarruf etmek isteyen Volkswagen, 3. nesilden piyasaya çıkacak olan kompakt SUV modeli 2023. nesil Tiguan ile manuel şanzıman üretimini sonlandıracak.

Diğer Volkswagen modelleri, model değişikliği kapsamında kademeli olarak manuel şanzımana veda edecek. 2030’dan itibaren Çin, ABD ve Avrupa’daki büyük pazarlarda manuel şanzımanlı bir Volkswagen modelinin olmayacağı tahmin ediliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen Artık Sadece Otomatik Şanzımanlar Üretilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör