Windows 11, 5 Ekim’de Kullanıma Sunulacak

blank
Windows 11, 5 Ekim'de Kullanıma Sunulacak

İçerik: Windows 11, 5 Ekim’de Kullanıma Sunulacak

Windows 11, 5 Ekim’de Kullanıma Sunulacak:

Aylarca süren heyecandan sonra, Windows 11’in bir çıkış tarihi var. Microsoft, Windows 11’in 5 Ekim’de, hem uygun Windows 10 sistemleri için ücretsiz bir yükseltme olarak hem de işletim sistemi önceden yüklenmiş olarak gönderilen yeni PC’ler için sunulacağını duyurdu.

Yine de yükseltmeyi ilk gün alacağınızı varsaymayın. Bu, daha yeni donanımlara öncelik verecek ve güvenilirlik ve cihaz yaşı da dahil olmak üzere yükseltmeyi ilk kimin alacağını belirlemek için “istihbarat modelleri” kullanacak kademeli bir dağıtımdır. Tüm destekleyici makineler, güncellemeyi 2022’nin ortasına kadar alacak, ancak bu, nispeten eski bir donanım kullanıyorsanız, sıranın gerisinde olabileceğinizi gösteriyor. Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, Samsung ve (tabii ki) Microsoft’tan modeller de dahil olmak üzere en azından bazı Windows 10 PC’ler Windows 11 güncellemeleri için hızlı yolda olacak.

Özellikle, Android uygulama desteği lansmanda mevcut olmayacak. Microsoft artık bu özelliği yalnızca “önümüzdeki aylarda” bir Windows Insider önizleme derlemesinde sunmayı umuyor. Mobil uygulamaları fare ve klavye deneyimine dönüştürmenin zorlukları düşünüldüğünde bu tamamen şaşırtıcı değil, ancak bu yine de Windows 11’in destek amaçlı özelliklerinden birinin uzun bir süre kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Yeni platform, yeni bir Başlangıç ​​arayüzü, Snap Düzenleri, widget’lar ve Teams entegrasyonu ile yenilenmiş bir arayüze odaklanıyor. Ayrıca, üçüncü taraf mağazaların kendi duvarları içinde çalışmasına bile izin veren yeniden tasarlanmış bir Microsoft Mağazası bulacaksınız. DirectX 12, DirectStorage ve Auto HDR gibi teknolojiler de oyunculara yardımcı olmayı vaat ediyor.

Ancak bu, Microsoft’un en sorunsuz lansmanı olmayabilir. Gecikmeli Android özelliğinin yanı sıra Microsoft, zaman içinde gelişen ve TPM 2.0 gibi güvenlik özelliklerine yönelik talepleri içeren nispeten yüksek donanım gereksinimleriyle bazı karışıklıklara yol açtı. Microsoft, teknik olarak Windows 11’i desteklenmeyen donanıma yüklemenize izin verir, ancak sık sık yeni işletim sistemi görüntüleri yüklemeye istekli değilseniz, güncellemeler reddedilebilir. Windows 10’dan farklı olarak, eski bilgisayarınızın bu yazılımı sorunsuz bir şekilde çalıştıracağını varsayamazsınız – ihtiyaçlarınız için hala yeterince hızlı olsa bile, önce donanımınızı yükseltmeniz gerekebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11, 5 Ekim’de Kullanıma Sunulacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör