Xiaomi 12, Üç Tane 50 Megapiksellik Arka Kameraya Sahip Olacak

blank
Xiaomi 12, Üç Tane 50 Megapiksellik Arka Kameraya Sahip Olacak

İçerik: Xiaomi 12, Üç Tane 50 Megapiksellik Arka Kameraya Sahip Olacak

Xiaomi 12, Üç Tane 50 Megapiksellik Arka Kameraya Sahip Olacak:

Şirketin beklenen yeni nesil amiral gemisi Xiaomi 12’nin çalışmalarda olduğu bildiriliyor. Telefon, kamera özelliklerinde birinci sınıf özellikleri ve yeni bir sızıntı ipucunu entegre edecek. Xiaomi 12’nin arka kamera kurulumu için üç adet 50 megapiksel sensör entegre ettiği bildiriliyor. Ayrıntıları kaybetmeden daha iyi bir yakınlaştırma kalitesi aralığı için 5x periskop kurulumu da dahil edilir. Xiaomi kısa süre önce ürünlerinden ‘Mi’ markasını çıkaracağını ve bundan sonra sadece ‘Xiaomi’yi kullanacağını doğruladı.

Popüler Çinli tipster Dijital Sohbet İstasyonu, Xiaomi 12’nin 50 megapiksel ana, 50 megapiksel ultra geniş lens ve 50 megapiksel telefoto lens olmak üzere üç adet 50 megapiksel ana kamera içerebileceğini sızdırdı. Bilgi veren, Xiaomi’nin 10x periskop lens üzerinde çalıştığının söylendiğini, ancak Xiaomi 12’nin 5x periskop lensli 50 megapiksel telefoto sensörle geleceğini söylüyor. Bu, bir akıllı telefonda görülmesi nadir bir kombinasyon. Hatırlamak gerekirse, Mi 11 Ultra’nın 48 megapiksel periskop lensi vardı, ancak Xiaomi 12, periskopu 50 megapiksel sensörle birleştiren ilk kişi olabilir. Mi 11 Ultra, periskop telefoto merceğe ek olarak 50 megapiksel birincil sensör ve 48 megapiksel ultra geniş açılı merceğe de sahiptir. Tipster, şirketin Xiaomi 12 ile hala tasarım doğrulama aşamasında olduğu ve son donanım detaylarının şu anda sızdırılandan tamamen farklı olabileceği konusunda uyarıyor.

Geçmişteki sızıntılar, Xiaomi 12’nin yeni LPDDR5X belleği paketleyebileceğini de gösteriyor. LPDDR5X yapılandırması sadece birkaç ay önce JEDEC tarafından duyuruldu ve LPDDR4X’in yönetebileceğinin iki katı olan maksimum 6.400 Mbps – 8.533 Mbps veri aktarım hızıyla geliyor. Ayrıca sinyal bütünlüğünü iyileştirmek için TX/RX eşitleme ve güvenilirliği artırmak için yeni uyarlanabilir yenileme yönetimi ile birlikte gelir. Telefonun yıl sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve muhtemelen yıl içinde duyurulan en son Qualcomm işlemcisi tarafından desteklenecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi 12, Üç Tane 50 Megapiksellik Arka Kameraya Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör