Zoom’un Büyüme Hızı Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı

blank
Zoom'un Büyüme Hızı Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı

İçerik: Zoom’un Büyüme Hızı Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı

Zoom’un Büyüme Hızı Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı:

Zoom, ilk milyar dolarlık gelir çeyreğini yayınladı, ancak pandemi kaynaklı bir patlamanın ardından video konferans hizmeti talebinde beklenenden daha hızlı bir gevşemeye işaret ederek hisselerini yüzde 11 oranında değer kaybetti.

Pazartesi günü şirket, analistlerin ortalama 1.013 milyar dolar tahminiyle karşılaştırıldığında, üçüncü çeyrek gelirini 1.015 milyar dolar ile 1.020 milyar dolar arasında tahmin ediyor. Refinitiv veriler.

Bu, COVID-19 krizinin Zoom’u uzaktan çalışma ve okullaşmanın artması nedeniyle bir ev ismine dönüştürdüğü 2020’deki kat kat büyüme oranlarına kıyasla, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 31,2’lik bir artışa işaret ediyor.” Bu (yavaşlama) yılın sonuna doğru, ancak beklediğimizden biraz daha hızlı gerçekleşti,” dedi Finans Direktörü Kelly Steckelberg bir kazanç çağrısında.

Zoom, aşıların okulları yeniden açmaya ve daha fazla şirketin çalışanlarını ofislerine geri getirmeye teşvik etmesi nedeniyle bu yıl baskıyla karşı karşıya kaldı.

Cisco’nun Webex ve Microsoft Teams gibi eski platformlardan gelen rekabet, işletmelerden daha büyük sözleşmeler kazanma çabalarını da engelledi.Zoom, 10 veya daha az çalışanı olan müşterilerden elde edilen gelirde bir düşüş beklediğini söyledi. Bu grup ağırlıklı olarak faturalarını aylık ödeyen küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşmaktadır.

Üçüncü çeyrekte, hisse başına 1.09 $ beklentilerine kıyasla, hisse başına 1.07 $ ile 1.08 $ arasında düzeltilmiş kazanç tahmin ediyor.

Analistler, şirketin genişlemeye agresif bir şekilde harcama yaparak ve platformunu ve işletmeler için bulut arama ürünü olan Zoom Phone’u artırarak büyümedeki yavaşlamayı durdurmaya çalışacağını söyledi.

Zoom kısa süre önce, çağrı merkezi yazılımı üreticisi Five9’u en büyük anlaşmasıyla 14,7 milyar dolara ve gerçek zamanlı dil çevirisine yardımcı olan bir firma olan Kites GmbH’yi satın aldığını duyurdu.

Her ikisi de tahminlerden daha yüksek olan 1.02 milyar $ gelir üzerinden ikinci çeyrekte hisse başına 1.04 $ kâr açıkladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom’un Büyüme Hızı Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör