Çin, Mars Görevleri için Protip Minyatür Helikopter Geliştiriyor

blank
Çin, Mars Görevleri için Protip Minyatür Helikopter Geliştiriyor

İçerik: Çin, Mars Görevleri için Protip Minyatür Helikopter Geliştiriyor

Çin, Mars Görevleri için Protip Minyatür Helikopter Geliştiriyor:

Çin, uzay bilimi ajansına göre, birkaç ay önce Kızıl Gezegene tarihi bir robot keşif aracının inişini takiben, gelecekteki Mars görevlerinde gözetleme çalışmaları için bir prototip minyatür helikopter geliştirdi.

Çin Ulusal Uzay Bilimleri Merkezi’nin internet sitesinde Çarşamba günü yayınlanan bir fotoğrafa göre, prototip görünüş olarak NASA tarafından bu yılki Azim görevi için geliştirilen robotik helikopter Ingenuity’ye benziyor.

Ajans, helikopterin Çin’in Mars’taki sonraki keşifleri için bir araç olabileceğini söyledi, ancak ayrıntı vermedi.Çin, gezegene yaptığı ilk görevde Mayıs ayında bir Mars gezgini indirerek ABD’den sonra ikinci ülke oldu. böyle yaparak. NASA’nın en gelişmiş gezgini Perseverance, Şubat ayında gezegene indi.

Ingenuity, NASA gezgininden, insanoğlunun Dünya dışında bir dünyada ilk başarılı bir motorlu uçak konuşlandırmasında, yüzeyden yaklaşık 3 metre (10 fit) yükselen ilk uçuşunu Nisan ayında yaptı.

1,8 kg (4 pound) Yaratıcılığın zorluğu, gezegenin Dünya’nınkinin yalnızca yüzde 1’i kadar yoğun olan ince atmosferidir. Aerodinamik kaldırma eksikliğini telafi etmek için NASA mühendisleri, Ingenuity’yi daha büyük rotor kanatlarıyla donattı – 1,2 metre ( 4 fit) uçtan uca – ve kendi boyutundaki bir uçak için Dünya’da ihtiyaç duyulandan daha hızlı döner.

Ingenuity gibi, Çin prototipi de iki rotor kanadı, bir sensör ve kamera tabanı ve dört ince bacağa sahip. Ancak fotoğrafa göre üstte Ingenuity gibi bir güneş paneli yok.

Ingenuity, Nisan ayından bu yana toplamda 2 km’den (1.2 mil) fazla bir mesafeyi ve toplamda yaklaşık 20 dakikalık uçuş süresini kapsayan 10’dan fazla gezi yaptı.

Çin, 2033’te Mars’a ilk mürettebatlı misyonunu planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Mars Görevleri için Protip Minyatür Helikopter Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı. Musk, milyonlarca yıl önce bir asteroidin Dünya’ya çarpmasıyla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör