PUBG’nin Yaratıcısı Brendan Greene, Oyundan Ayrıldı

blank
PUBG'nin Yaratıcısı Brendan Greene, Oyundan Ayrıldı

İçerik: PUBG’nin Yaratıcısı Brendan Greene, Oyundan Ayrıldı

PUBG’nin Yaratıcısı Brendan Greene, Oyundan Ayrıldı:

En iyi PUBG: Battlegrounds’ın (önceden PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak biliniyordu) yaratıcısı olarak bilinen Brendan “PlayerUnknown” Greene bağımsız hale geliyor. PlayerUnknown Productions stüdyosu, şirkette azınlık hissesine sahip olacak PUBG sahibi Krafton’dan ayrıldı.

Greene yaptığı açıklamada, “PUBG ve Krafton’daki herkese bana bir şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım” dedi. “Bugün, yıllardır öngördüğüm türden bir deneyimi yaratma yolculuğumda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyorum. Yine, planlarımı desteklediği için Krafton’daki herkese müteşekkirim ve daha sonraki bir tarihte projemiz hakkında daha fazla bilgi vereceğim.”

Greene, 2019’da çekirdek PUBG ekibinden ayrıldı ve PUBG Özel Projeler bölümünü yönetmek için Seul’den (Krafton’ın bulunduğu yer) Amsterdam’a taşındı. Bir basın açıklamasına göre PlayerUnknown Productions, “açık dünya oyunlarında büyük ölçeklendirme sağlamak için gereken sistemleri araştırıyor”. Stüdyonun web sitesinde listelenen tek oyun, Greene’in 2019’un sonlarında atmosferik bir teaser yayınladığı Prologue, bu yüzden bu oyunu onunla birlikte almış gibi görünüyor.

Greene’in Krafton’dan ayrılması, son birkaç yılda oyun dünyasına hakim olan battle royale türünün etkin bir şekilde babası olduğu göz önüne alındığında dikkate değer. PUBG’den önce Greene, ARMA 2 ve H1Z1 için battle royale modlarının geliştiricisi olarak öne çıktı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PUBG’nin Yaratıcısı Brendan Greene, Oyundan Ayrıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spider-Man 2, Venom’u 2023’te PlayStation 5’e Getiriyor

Spider-Man 2, Venom’u 2023’te PlayStation 5’e Getiriyor: Sony bir değil iki yeni Marvel oyunu üzerinde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör