Qualcomm aptX Lossless CD Kalitesinde Ses Sunacak

blank
Qualcomm aptX Lossless CD Kalitesinde Ses Sunacak

İçerik: Qualcomm aptX Lossless CD Kalitesinde Ses Sunacak

Qualcomm aptX Lossless CD Kalitesinde Ses Sunacak:

Yaklaşık bir yıl önce, telefonunuza kayıpsız ses parçaları aktarmak istiyorsanız, esasen bir seçeneğiniz vardı: Gelgit. O zamandan bu yana çok şey değişti, Apple kısa süre önce Haziran ayında kayıpsız akış desteğini kullanıma sundu ve Spotify bu yıl daha sonra aynı şeyi yapmaya söz verdi. Ancak, telefonunuza bir USB DAC bağlamaya istekli değilseniz, Hi-Res çoğunluğa atlayan daha fazla akış hizmeti, Bluetooth kulaklıklar yalnızca kayıplı ses akışı gerçekleştirebildiğinden size pek iyi gelmez. Neyse ki, bu değişmek üzere.

Chipmaker Qualcomm, aptX Bluetooth codec bileşenine yeni bir tat katıyor ve ideal koşullarda, şirketin iddia ettiği gibi, kablosuz bir bağlantı üzerinden CD kalitesinde 16-bit 44.1kHz ses akışı sağladığını iddia ediyor. Qualcomm, kablosuz olarak kayıpsız bir parça akışı sağlamak için gereken veri çıkışını sağlamak için Bluetooth Yüksek Hızlı Bağlantı teknolojisinde iyileştirmeler yaptığını söylüyor, ancak codec bileşeni ayrıca herhangi bir kesinti yaşamamanızı sağlamak için bir sinyali 24 bit 96 kHz kalitesine kadar sıkıştırabilir. . Ayrıca, 16-bit 44.1kHz ve 24-bit 96kHz akış modları arasında manuel olarak geçiş yapabilirsiniz, ancak codec, kayıpsız bir kaynak algıladığında otomatik olarak öncekine döner.

Qualcomm’un Snapdragon yonga setleri, yerleşik aptX kodekleri için destekle birlikte gelir. Bu, Kuzey Amerika veya Avrupa’da satın aldığınız hemen hemen tüm Android telefonların standardı destekleyeceği anlamına gelir. Tüm Bluetooth codec bileşenlerinde olduğu gibi, yalnızca telefonunuzun, tabletinizin veya bilgisayarınızın teknolojiyi desteklemesi yeterli değildir. Ayrıca bir çift uyumlu kulaklığa veya kulaklığa ihtiyacınız var. Qualcomm, aptX Lossless’ı ilk destekleyenlerin bu yıl sonra geleceğini söyledi.

Bugünden önce Bluetooth üzerinden kayıpsız bağlantıya en yakın olan şey Sony’nin LDAC ve DSEE teknolojileriydi. Bunlar iyi çalışıyor, ancak yine de yararlanmak için bir çift Sony kulaklığa ihtiyacınız var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm aptX Lossless CD Kalitesinde Ses Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör