SpaceX, Amazon’un Starlink’i Geciktirmeye Çalıştığını Söylüyor

blank
SpaceX, Amazon'un Starlink'i Geciktirmeye Çalıştığını Söylüyor

İçerik: SpaceX, Amazon’un Starlink’i Geciktirmeye Çalıştığını Söylüyor

SpaceX, Amazon’un Starlink’i Geciktirmeye Çalıştığını Söylüyor:

SpaceX, Amazon’un en son oyalama taktiklerine yanıt olarak herhangi bir yumruk atmıyor. Dün SpaceX, FCC’ye Amazon’un kasıtlı olarak Starlink uydu internet hizmeti tekliflerini geciktirmeye çalıştığını söyledi. Sebep? Ars Technica’nın bildirdiğine göre Amazon, Kuiper Systems’ın kendi uydu çözümüyle hala rekabet edemiyor. Bu tabii ki Amazon için bir ilk olmayacaktı: Benzer bir şikayet NASA’nın SpaceX’in Ay’a iniş sözleşmesini beklemeye almasına neden oldu.

SpaceX, FCC’ye yaptığı başvuruda, “Amazon’un son mesajı, ne yazık ki, Komisyonun Amazon’un kendi durağan olmayan yörünge (“NGSO”) uydu sistemi hakkındaki endişelerini çözmeyi ihmal ederken, rekabeti yavaşlatmaya yönelik devam eden çabalarının yalnızca sonuncusu” dedi. “Komisyon bu çabaları gözden geçirmeli ve SpaceX’in başvurusunu, herhangi bir sorunun tam olarak incelenebileceği bir yerde kamuoyunun yorumlarına hızla sunmalıdır.”

Amazon geçen hafta FCC’yi, uydu interneti için iki ayrı konfigürasyon sunarak ajansın kurallarını çiğnediğini iddia ederek SpaceX’in Starlink teklifini reddetmeye çağırdı. Starlink, Amazon’un FCC’ye diğer hizmetlere müdahale etmekten nasıl kaçınacağını veya yörünge enkazı etrafındaki kurallara nasıl uyacağını hala söylemediğini iddia ederek geri çekildi.

SpaceX, “Ancak Amazon, yaklaşık 400 gün boyunca bu koşulları kendi lisansında ele almak için Komisyon’a hiçbir şey sunmamış olsa da, SpaceX’in yeni nesil NGSO sistemine itiraz etmek sadece 4 gün sürdü.” Şirket, Amazon’un şikayetlerini ele almak için bu yıl FCC ile tek bir toplantı yapmadığını ve uydu sisteminin ayrıntılarını hala açıklamadığını belirtti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Amazon’un Starlink’i Geciktirmeye Çalıştığını Söylüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör