Twitter, Yeni Güvenlik Modlarını Test Etmeye Başladı

blank
Twitter, Yeni Güvenlik Modlarını Test Etmeye Başladı

İçerik: Twitter, Yeni Güvenlik Modlarını Test Etmeye Başladı

Twitter, Yeni Güvenlik Modlarını Test Etmeye Başladı:

Twitter, bugüne kadarki en agresif taciz önleme özelliklerini deniyor. Şirket, “potansiyel olarak zararlı dil” kullanan hesapları otomatik olarak engelleyen yeni bir hesap ayarı olan “Güvenlik Modu”nu test etmeye başlayacak. Twitter, bu özelliği ilk olarak Şubat ayında Analist Günü sunumu sırasında önizledi, ancak şimdi “küçük bir geri bildirim grubu” için kullanıma sunmaya başlıyor. Ne zaman daha yaygın olarak bulunabileceği belli değil.

Güvenlik Modu etkinleştirildiğinde, taciz kaynağı olması muhtemel hesapları yedi gün boyunca proaktif olarak engeller. Twitter, sistemin tanıdığınız veya sık sık etkileşimde bulunduğunuz kişilerin hesaplarının engellenmeyeceğini, ancak trollerin engelleneceğini söylüyor.

Twitter bir blog yazısında, “Güvenlik Modu, hakaret veya nefret dolu sözler gibi potansiyel olarak zararlı bir dil kullanmak veya tekrarlayan ve davetsiz yanıtlar veya bahsetmeler göndermek için hesapları yedi gün boyunca geçici olarak engelleyen bir özelliktir” diye yazıyor. “Özellik Ayarlarınızda açıldığında, sistemlerimiz hem Tweet’in içeriğini hem de Tweet yazarı ile yanıtlayan arasındaki ilişkiyi dikkate alarak olumsuz bir etkileşim olasılığını değerlendirecektir.”

Twitter, uzun süredir devam eden taciz sorununu çözmek için geçmişte birkaç adım atmış olsa da, Güvenlik Modu dikkat çekicidir, çünkü taciz edilen kişinin yükünü daha fazla alır. Bu özellik, sorunlu hesapları manuel olarak engellemek, sessize almak ve raporlamak yerine, rahatsız edici tweetleri görülmeden yakalayabilmelidir.

Hala nispeten erken bir aşamada olduğu için Twitter, en azından bazı hatalar yapma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor. Kullanıcılar, Güvenlik Modu tarafından işaretlenen tweet’leri ve hesapları manuel olarak inceleyebilir ve hatalı otomatik engellemeleri tersine çevirebilir. Yedi günlük süre sona erdiğinde, kullanıcılara Güvenlik Modu’nun gerçekleştirdiği eylemleri “tekrarlayan” bir bildirim gönderilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Yeni Güvenlik Modlarını Test Etmeye Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör