Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Belirlendi

blank
Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Belirlendi

İçerik: Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Belirlendi

Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Belirlendi:

Windows 11’in çıkış tarihi 5 Ekim olarak belirlendi, Microsoft Salı günü duyurdu – yeni işletim sistemini tanıttıktan birkaç ay sonra. Yazılım devi, 5 Ekim’de Windows 11’e ücretsiz yükseltmenin tüm uygun Windows 10 PC’lere sunulacağını ve yeni nesil Windows işletim sistemi ile önceden yüklenmiş olarak gelen PC’lerin satışa sunulacağını söyledi. Yeni Windows sürümü, yenileme arayüzü ve merkezi olarak yerleştirilmiş bir Başlat menüsü dahil olmak üzere bir değişiklik listesi getirecek. Ancak, Ekim ayında resmi yayınlandığı tarihte Android uygulamaları için destek içermeyecek.

Microsoft, Windows 11’i 5 Ekim’den itibaren uygun Windows 10 bilgisayarlara sunmaya başlayacak, ancak tüm bilgisayarlar ilk gün yeni sürüme güncellenmeyecek. Güncelleme aşamalı olarak sunulacak.

Microsoft Windows Pazarlama Genel Müdürü Aaron Woodman bir blog yazısında, “Tüm uygun cihazlara 2022 ortasına kadar ücretsiz Windows 11 yükseltmesinin sunulmasını bekliyoruz” dedi.

Windows Update, kullanıcıların Windows 11’in mevcut Windows 10 bilgisayarlarında ne zaman kullanılabilir olduğunu bilmelerine olanak tanır. Kullanıcılar, Ayarlar > Windows Update > Güncellemeleri kontrol et seçeneğine giderek güncellemeyi arayabilir.

Microsoft, kullanıcıların Windows 10 bilgisayarlarının uygunluk durumunu kontrol etmelerini sağlamak için PC Sağlık Kontrolü uygulamasını yakında yeniden başlatmaya söz verdi. Bu arada, Windows Insider programının bir üyesiyseniz, PC Sağlık Kontrolü uygulamasını önizlemede edinebilirsiniz. Bilgisayarınızın yeni işletim sistemi güncellemesini almaya uygun olup olmadığını belirlemek için Windows 11 minimum sistem gereksinimlerine de bakabilirsiniz.

Windows 11’in başlangıçta en yeni CPU’ları taşıyan bilgisayarlarda bir güncelleme olarak sunulacağı duyuruldu, ancak Microsoft geçen hafta minimum sistem gereksinimlerini eski Intel CPU’ları için destek içerecek şekilde güncelledi.

Windows 11 güncellemesinin ilk olarak yalnızca yeni uygun cihazlara sunulacağını, işletim sisteminin ise zaman içinde daha fazla pazardaki cihaza ulaşacağını belirtmek önemlidir. Microsoft ayrıca, önümüzdeki ay kullanıma sunma sürecini başlattıktan kısa bir süre sonra en son Windows sürümünü bir dizi yeni Windows 10 PC’ye getirmek için üreticiler ve perakende iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Windows 11 için uygun olmayan bir PC’niz varsa, Microsoft, Windows 10’u 14 Ekim 2025’e kadar desteklemeye devam edeceğinden emin olmuştur. Ayrıca yakın zamanda Windows Hello iyileştirmeleri ve WPA3 H2E Wi-Fi desteği gibi yeni özellikleri de duyurdu. Windows 10’un bu yıl içinde.

Bununla birlikte, Windows 11, Windows 10’da muhtemelen elde edemeyeceğiniz yepyeni bir deneyim ve özellikler düzeyi sunar. Bunlar arasında arayüz düzeyindeki değişikliklerin listesi, yeni sesler ve animasyon efektleri, Snap Düzenleri, Snap Grupları ve gelişmiş bir çoklu masaüstü desteği. Windows 11 ayrıca, kullanıcıların kişileriyle bağlantıda kalmalarını sağlamak için derin bir Microsoft Teams entegrasyonuna sahiptir ve varsayılan olarak Başlat menüsünü merkezde gösterir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Belirlendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör