Audi’nin Elektrikli Grandsphere Konsepti Tanıtıldı

blank
Audi'nin Elektrikli Grandsphere Konsepti Tanıtıldı

İçerik: Audi’nin Elektrikli Grandsphere Konsepti Tanıtıldı

Audi’nin Elektrikli Grandsphere Konsepti Tanıtıldı:

Audi’nin Skysphere konsepti, otonom seçeneğe sahip bir sürücü arabasıysa, şirketin takibi tam tersi. Otomobil üreticisi, “mümkün olduğunda” sürüşten kaçınmanıza yardımcı olmak için Seviye 4 kendi kendine sürüş (sınırlı koşullarda tam özerklik) kullanan Grandsphere konseptli bir elektrikli sedan tanıttı – bu, sadece direksiyona geçmenize izin veren lüks bir oturma odası.

Sürücüsüz modu başlattığınızda Grandsphere, rahatlamanız gerektiğini netleştirmek için tekerleği ve pedalları ‘azaltır’. Ekranlar, gerçekten, araba kullanıp kullanmadığınıza göre uyarlanan ahşap yüzeyler üzerindeki projeksiyonlardır – medya izleyebilir veya video konferanslara katılabilirsiniz. Audi’nin tanıdık MMI kontrolleri dik bir oturma pozisyonunda mevcut olsa da, arkanıza yaslanırken bilgi-eğlence sisteminde gezinmek için göz izleme ve hareketleri kullanabilirsiniz. Kolçaklardaki VR gözlükler, işe gidip gelirken kendinizi eğlenceye kaptırmanıza yardımcı olur.

Audi, klima kontrolü gibi temel özelliklerden en son kullandığınız medya hizmetlerine kadar, adım attığınız anda iç mekanı iyileştirecek kapsamlı kişiselleştirme vaat ediyor. Şirkete göre, araba telefonunuzda okuduğunuz haberleri bile gösterecekti.

Tasarımın kendisi, grand tourer benzeri bir profile sahip, ancak A8’in uzatılmış versiyonundan daha uzun bir dingil mesafesine sahip büyük bir “2+2” koltuktur. Mercedes’in EQS’si gibi, menzil için zarar görmeyeceksiniz – Audi, 120kWh pil ile 466 mil sürüş talep ediyor. 800 voltluk bir şarj mimarisi size on dakikada 186 mil sürüş sağlayabilir ve Grandsphere’i yüzde beş şarjdan 25 dakikada yüzde 80’e getirebilir. 0-62 MPH süresi dört saniyenin biraz üzerinde olan en hızlı araç değil, ama açıkçası bunu drag yarışları kazanmak için satın almazsınız.

Bu arabayı ilk etapta satın alacağınızdan değil. Skysphere ve yaklaşan Urbansphere konseptinde olduğu gibi, bu daha çok Audi’nin otonom EV geleceğine ilişkin vizyonunu göstermek içindir. En azından bazı teknolojiler (bu haber ekranı gibi), yakın zamanda bekleyebileceğiniz bir şeyden çok Audi’nin inşa etmeyi arzuladığı şeydir. Bununla birlikte, bazı özelliklerin veya tasarım ipuçlarının üretim otomobillerine girmesi şaşırtıcı olmayacak ve manuel sürüş kuraldan daha fazla bir istisna haline geldiğinde birçok otomobil markasının tasarımlarını yeniden düşünmek zorunda kalacağı konusunda çok az şüphe var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi’nin Elektrikli Grandsphere Konsepti Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak

Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak. Formula E yarışına biraz İtalyan havası geliyor. Maserati, 2023’te …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör