Facebook, Oyun Yayını İçin Lisanslı Müziğe Erişimi Genişletiyor

blank
Facebook, Oyun Yayını İçin Lisanslı Müziğe Erişimi Genişletiyor

İçerik: Facebook, Oyun Yayını İçin Lisanslı Müziğe Erişimi Genişletiyor

Facebook, Oyun Yayını İçin Lisanslı Müziğe Erişimi Genişletiyor:

Facebook Gaming, oyun akışı sırasında daha fazla içerik oluşturucunun arka planda lisanslı müzik çalmasına izin veriyor. İş ortağı statüsüne sahip yayıncılar, geçtiğimiz Eylül ayından bu yana çok çeşitli yayıncı ve plak şirketlerinin parçalarını döndürebiliyor ve artık Seviye Atlama içerik oluşturucuları da bunu yapabiliyor.

Seviye Atlama, ortak statüsünün bir adım aşağısıdır. Eski gruptaki içerik oluşturucular, akışlarından Facebook’un Yıldız para birimi, reklamlar ve ücretli aboneliklerle para kazanabilir. Ayrıca, izleyicilerini oluşturmak için araçlara ve 1080p’de saniyede 60 kare hızında akış yapabilme gibi özelliklere de erişebilirler. İş ortakları, iş ortağı rozeti, yeni ürünlere erken erişim ve Facebook’tan daha kişiselleştirilmiş destek gibi ek avantajlar elde eder.

Her iki kategorideki yayıncılar, Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music Entertainment gibi büyük hitler de dahil olmak üzere yüzlerce müzik etiketi, yayıncı ve topluluktan şarkılar çalabilir. Anlaşmalar, canlı yayınların yanı sıra arşivlenmiş yayınları ve izleyicilerin yayınlardan oluşturduğu klipleri de kapsar.

İçerik oluşturucular önceden belirlenmiş çalma listeleriyle sınırlı değildir, bu nedenle istedikleri hemen hemen her şarkıyı çalabilirler. Facebook, yayıncıların belirli şarkıları kullanma hakkına sahip olmadığını ve bunları bir bildirimle içerik oluşturuculara işaretleyeceğini belirtiyor. Yayıncı, sorun yaşamamak için bu kısıtlanmış şarkıyı çalma listesinden kaldırabilir.

Başka bir yerde Facebook, oyun oynarken arka planda müzik olması ve izin verilmeyen bir radyo programına ev sahipliği yapmak gibi müziğin akışın odak noktası olması arasındaki farkı algılamada sistemlerinin daha iyi olduğunu söylüyor.

Genişlemeyi işaretlemek için Facebook, içerik oluşturucular oyun oynarken ünlü DJ’lerin arka plan parçalarını seçeceği birkaç akışa ev sahipliği yapıyor. Bu ay boyunca gerçekleşen özel yayınlarda DJ Khaled ve Diplo da yer alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Oyun Yayını İçin Lisanslı Müziğe Erişimi Genişletiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör