Hyundai Genesis Markası 2025’te Tamamen Elektrikliye Geçecek

blank
Hyundai Genesis Markası 2025'te Tamamen Elektrikliye Geçecek

İçerik: Hyundai Genesis Markası 2025’te Tamamen Elektrikliye Geçecek

Hyundai Genesis Markası 2025’te Tamamen Elektrikliye Geçecek:Hyundai, elektrikli otomobillere büyük bahis yaptı ve bu kumar, Koreli otomobil üreticisinin elektrifikasyon yarışında sektördeki birçok büyük şirketin önünde ilerlemesiyle meyvesini veriyor. Şirket, lüks markası Genesis’in 2025’ten sonra ürettiği her yeni modelin elektrikli bir araç olacağını duyurduğu Salı günü bu trendi sürdürdü. Şirket, 2030’da satışa sunulan sekiz EV modeline sahip olmayı ve yılda yaklaşık 400.000 adet satmayı bekliyor.

Şirket, hem lityum iyon pillerle çalışan pilli elektrikli araçları hem de hidrojen yakıt hücresi teknolojisiyle çalışan araçları geliştirerek “çift yakıtlı” bir strateji izlediğinden, bu modeller mutlaka doğrudan eklentiler olmayacak. GV60, bu yıl sokaklara çıktığında Genesis’in ilk gerçek EV’si olacak. Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 ile aynı E-GMP platformu üzerine inşa edilen GV60’ın model tipine bağlı olarak 226 ile 436 HP arasında olduğu ve hem 2WD hem de AWD seçenekleri sunduğu söyleniyor, ancak Genesis henüz teknik özellikleri resmi olarak açıklamadı. .

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Genesis Markası 2025’te Tamamen Elektrikliye Geçecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör